Nepotřebuju od vás další kritiku, ohradil se Mkhitaryan ostře vůči novinářům v Anglii

Nepotřebuju od vás další kritiku, ohradil se Mkhitaryan ostře vůči novinářům v Anglii

Arménský záložník Henrikh Mkhitaryan se nenachází v ideálním psychickém rozpoložení. Jeho Arsenal prohrál obě úvodní kola Premier League a do soutěže pod novým trenérem Emerym nevstoupil vůbec dobře. Arsenal je jedním ze čtyř klubů, které nemají po dvou kolech ani bod a zajímavostí je, že z těchto čtyř klubů jsou ještě další dva z Londýna (West Ham a Fulham)

„Já sám jsem svůj nejlepší kritik, nepotřebuju od vás další kritiku. Moc dobře vím, co dávám týmu a co on dává mně, nechte nás hrát. Samozřejmě to pro nás nebyl dobrý start, ale také nás na začátek potkaly dva velmi složití soupeři,“ prohlásil Mkhitaryan podrážděně v rozhovoru pro BBC Football Focus. Nálada v Arsenalu není ideální, což se může napravit sobotním domácím zápasem s podceňovaným West Hamem.

Klub navíc nemá jasně stanovenou brankářskou jedničku. Kromě Petra Čecha je v klubu ještě mladý Bernd Leno a žádný amatér není aní Kolumbijec David Ospina, jenž za svou zem odehrál všechny čtyři zápasy na uplynulém mistrovství světa. V kádru Arsenalu je navíc stále talentovaný argentinský gólman Damian Martinez, jenž se však pravděpodobně k herní příležitosti u "áčka" nedostane.

Emery přebral Arsenal poté, co klub po dlouhých dvaadvaceti letech opustil legendární Arséne Wenger, jenž přinesl do Premier League zcela nový styl hry. V závěru svého působení u Arsenalu už však postrádal trumfy a Gunners byli pro soupeře lehce čitelní. Unai Emery musí nyní především dostat hráče do psychické pohody a až poté je začít učit svému stylu hry.