PSG buduje elitní defenzivu, přijít má tento obránce z Bayernu...

PSG buduje elitní defenzivu, přijít má tento obránce z Bayernu...

PSG má po Thilu Kehrerovi přivést dalšího obránce z Německa. Kehrer přišel posílit už tak silnou defenzivu ze Schalke v půlce srpna za 37 milionů eur. Další na seznamu je podle Sky Germany španělský obránce ve službách Bayernu Juan Bernat. Problémem může být výše přestupové částky, jelikož PSG sice peníze má, ale bojí se porušení Finančního Fair Play (FFP) UEFA.

Pětadvacetiletý levý obránce Bernat přišel do Bayernu v roce 2014 z Valencie. PSG ho bude chtít získat za částku okolo patnácti milionů eur, Bayern bude ale pravděpodobně požadovat víc. Není jisté, jak daleko chce PSG s nabídkou zajít, žádný velký přestup už si ale nemůže dovolit i tak. Bernat odehrál nejvíc zápasů během své první sezóny v Bayernu, poté se spíše potýkal se zdravotními problémy, které jsou už dle jeho slov pryč.

Během poslední sezóny nastoupil Bernat do pouhých jedenácti bundesligových zápasů a podle dostupných informací s ním příliš nepočítá ani nový trenér bavorského velkoklubu, Kovač. Přestup do PSG by pro jeho kariéru mohl znamenat nový impuls a podle informací Sky Germany by se mohl Bernat stát jedním z nejlepších levých obránců francouzské Ligue 1.

V průběhu letošní sezóny už do Paříže přišel brankář Gianluigi Buffon, jemuž vypršela forma v Juventusu, Kylian Mbappé, jenž loni v klubu pouze hostoval s povinnou opcí a výše zmíněný Thilo Kehrer. Klub naopak opustili Javier Pastore, Grzegorz Krychowiak, Yuri Berchiche a Hatem ben Arfa. Profesionální kariéru pak ukočnil Ital Thiago Motta.