Střelecký hrdina Zbrojovky přiznává: Chceme hrát o postup a místo toho se pohybujeme ve středu tabulky

Brno mělo jisté ambice, které vyzařovalo před začátkem sezony ve druhé nejvyšší soutěži, ovšem jak se postupně začalo ukazovat, místo toho, aby se je snažilo naplnit, tak se pohybuje pouze kolem středu tabulky. Poslední klopýtnutí přišlo s Prostějovem, s nímž svěřenci trenéra dnes již bývalého trenéra Romana Pivarníka padli 2:1.

Lukáš Magera se může pochlubit dobrou formou. V šesti zápasech se pokaždé zapsal do střelecké listiny, avšak jeho snaha nakonec opět jednou přišla vniveč, neboť z ní jeho tým nevytěžil žádné body. Místo radosti a touhy vrátit se co nejdříve do nejvyšší české ligy se začíná ozývat čím dál více pochybovačů, jestli na to Brno opravdu má. A ty pochyby jsou i mezi vlastními řadami.

„Už v prvním poločase jsme nějaké situace měli vyřešit lépe a přidat druhý gól. Možností jsme k tomu měli dost. To ale my bohužel neumíme, nedokážeme soupeři odskočit a trápí nás to. Pak přijdou momenty, které soupeře nakopnou a je z toho takový výsledek. Sám jsem ten druhý gól mohl klidně dát," cituje klubový web hráčova slova.

Zbrojovka vypadla z formy a i její poslední výhra proti Budějovicím byla ze strany poraženého celku hodně diskutabilní, jelikož Dynamo usoudilo, že se hrálo pouze na jednu branku a Brno doprovázelo jenom štěstí.

A zmíněné štěstí bylo v Budějovicích asi vybráno, protože v Prostějově, kde útočník Magera dal sice pokutový kop, jímž otevřel skóre zápasu, se soupeř ve druhém poločase nadechl k obratu a celé utkání otočil. Vedoucí branka navíc přišla až v 90. minutě, přičemž chvíli předtím mohl právě Lukáš zvrátit výsledek druhým směrem.

„Obránce to měl na hlavě a v poslední chvíli ucukl, že to pouští. Stihl jsem zareagovat v poslední chvilce, dát tam nohu a spadlo mi to na ni. Kdybych měl víc štěstí, tak mi to zůstane u nohy, nebo si to zpracuju a už to dávám, ale nestalo se. Chvilku poté soupeř dal druhý gól a zápas skončil. Místo abychom měli brejk, jdeme tam úplně nesmyslně, ztratíme míč a uděláme standardku. To stejné penalty, když víme, za co byla ta první, nemůžeme tam chodit jako blázni. Každý si musíme sáhnout do svědomí, co děláme špatně, protože takhle to hrát nejde, chceme hrát o postup a místo toho jsme ve středu tabulky,“ uvádí pro fczbrno.cz pětatřicetiletý střelec.

Se situací v klubu nejsou spokojeni ani fanoušci, kteří se vydali svůj tým podporovat, avšak místo, aby se domů vraceli nadšeni, jim bylo uštědřeno jen další zklamání.

„Samozřejmě - fotbal se hraje pro lidi a my je takovými zápasy spíš odrazujeme. Nemůžeme se pak divit, že nejsou spokojení, protože k některým situacím na hřišti přistupujeme špatně. Je potřeba se fandům omluvit, a to hlavně výkonem na hřišti, tak jako se nám to povedlo doma s Budějovicemi. Takhle naivně hrát nemůžeme, a už vůbec ne za Brno," dodává na klubovém webu Magera.