Baník se veze na vítězné vlně dál, Slavia vyloupila Teplice

V sobotu byly na programu čtyři zápasy fotbalové Fortuna ligy. Ve slezském derby hostila v Brně Opava Karvinou, Baník přivítal Duklu, Liberec zajížděl do Příbrami a Slavie do Teplic.

V zápase Opavy s Karvinou diktovali tempo zápasu již od začátku hosté. Ve 20. minutě se za ně trefil Panák, v 59. minutě pak skóre navýšil Smrž. V 63. minutě dal Opavě naději kontaktním gólem Smola, necelých deset minut před koncem však rozhodl Wágner, který poslal hosty do konečného vedení 1:3.

Rozjetý Baník pokračuje dál, Dukla je v obrovských problémech. Po prvním poločase vedl ostravský klub 2:0 po gólech Šašinky a Diopa a takové skóre vydrželo až do konce zápasu. Karviná se výhrou nad Opavou odlepila ode dna, Dukla je posledním týmem, který nezískal ani bod, po šesti kolech.

Liberec jel do Příbrami jako mírný favorit a svou úlohu potvrdil. Trefili se za něj Malinský, Potočný a Oršula. Za Příbram dával gól v 50. minutě talent Matoušek, který už patří pražské Slavii.

Slavia napodobila Spartu a vysoko zvítězila v Teplicích. V prvním poločase se trefili Tecl a Kúdela. V 59. minutě pak upravil skóre na konečných 0:3 Jan Sýkora. Na posledních šest minut se do hry dostal i osmnáctiletý záložník Slavie Matěj Valenta, pro nějž je to soutěžní debut.