Pánik po výhře nad Duklou: Bereme to s pokorou a víme, že je před námi ještě spousta práce

Pánik po výhře nad Duklou: Bereme to s pokorou a víme, že je před námi ještě spousta práce

Baník Ostrava vyhrál čtvrtý ligový zápas v řadě a má tak sérii, která u něj v posledních letech nemá obdoby. Výhra 2:0 nad Duklou pochopitelně těší také trenéra ostravského celku Bohumila Pánika, který chce však zároveň zůstat nohama na zemi a volá po pokoře. Již za tři dny v úterý čeká Baník zápas MOL Cupu v Uničově, který také určitě nebude žádná hračka.

„Nesmírně těžký zápas. Dukla nebyla v předešlých třech utkáních horší než její soupeři. Ani dnes nebyl na hřišti až tak velký rozdíl, snad jen v tom, že my tam máme hráče, kteří to umí dohrát a dát góly. Je to fajn, že po loňské sezoně jsme tam, kde jsme. Ale bereme to s pokorou a víme, že je před námi ještě spousta práce,“ prohlásil trenér Pánik pro klubový web Baníku.

„I když jsme brzy inkasovali, dlouho nám fungoval určitý způsob hry. Baník byl produktivnější. Musíme se v tréninku soustředit na zakončení, hráči dřeli,“ okomentoval zápas Pánikův protějšek z Dukly Pavel Drsek. Dukla se narozdíl od Baníku nachází v kritické situaci, všech šest úvodních zápasů Fortuna ligy totiž prohrála a po výhře Karviné nad Opavou je posledním týmem bez bodu.

To Baník se nachází s patnácti body na čele tabulky společně se Slavií a s Plzní, kterou však ještě čeká zápas šestého kola s Mladou Boleslaví. O bod za touto trojicí se v tuto chvíli nachází Sparta, která si kromě čtyř úvodních výher připsala také dvě remízy. Vypadá to, že Dukla bude muset bojovat o udržení a od teď bude v podstatě každý její zápas existenční.