Po zklamání v Evropě jsme se herně vrátili k tomu, co nám fungovalo předtím, hlásí Trpišovský

Hráči sešívaných během šestého kola vyjeli do Teplic, kde chtěli zareagovat na své dva poslední výsledkové nezdary. To se jim povedlo více než dobře, na Stínadlech vyhráli 3:0 a nyní hlásí herní návrat k tomu, co jim dříve fungovalo.

V zápase proti Teplicím domácí sice slibovali, že do toho půjdou naplno, což na nich místy dle aktivity bylo i vidět, ovšem jakákoliv lehká fotbalovost u nich vázla a v celkovém výsledku slavila vítězství odhodlanost a kvalita soupeře.

„Až na první minutu, kdy měly Teplice nebezpečnou situaci po naší pravé straně, se pro nás utkání vyvíjelo dobře. Přestože hřiště bylo suché a nepokropené, jsme dobře kombinovali a postupně jsme se dostávali do zápasu. Nejen, že jsme vstřelili nějaké branky, ale měli jsme spoustu dalších šancí, které jsme nevyužili. O poločase jsme vedli 2:0, kvalitním kombinačním výkonem jsme se v zápase udrželi a dali třetí branku. Jsem spokojený s výkonem i se způsobem hry a tím, jak zápas probíhal. Byť v prvním poločase mohlo být vedení vyšší, Grigar nám chytil asi tři góly. Mohlo to být ještě klidnější než bylo,“ hodnotil na webu slavia.cz výkon svých hráčů trenér Trpišovský.

Slavia to vítězství potřebovala i k opětovnému nabrání sebevědomí. Sparta sice v posledních duelech také neoslnila, ovšem obhajující Plzeň zatím sbírá jeden bod za druhým a právě s Viktorií by skupina trenéra Trpišovského ráda držela krok.

„Je důležité, abychom věřili naší hře. Nedávali jsme v posledních zápasech góly. Výsledek nám může pomoct, abychom se vrátili k tomu, co jsme produkovali na začátku ligy. Po pohárech jsme se vrátili herně, pohybově i kvalitou na míči k tomu, co bylo předtím. To je před takhle těžkým zápasem důležité,“ sdělil pro klubový web lodivod pražského celku.