Plzeň v čele s Krmenčíkem nadělila šestku Boleslavi, Jablonec udolal tápající Sigmu

Ani po šesti kolech podzimní části sezony nenašla Plzeň svého přemožitele. Po nepříliš přesvědčivých výkonech v posledních zápasech, jež pokaždé skončily 1:0, se nyní ofenziva viktoriánů probudila a defenziva Boleslavi najednou nevěděla, kde jí hlava stojí.

Plzeň se pomalu začíná výsledkově přibližovat tomu, co nám předvedla v minulé sezoně. Podzimní porce zápasů je téměř už ve své polovině a Viktoria neztratila ještě ani bod. Nic na tom nezměnili ani hosté z Mladé Boleslavi, kterým sice v útoku nešla upřít jistá snaha, jež ve většině případů skončila na posledním bránícím hráči domácího celku, zato ale v obraně byl vyhlášen den otevřených dveří. Zejména pak do jejich malého vápna se dostávala celá řada míčů, z níž mohla Plzeň vytěžit dokonce víc než daných šest gólů. Hrdinou utkání se stává kanonýr Michael Krmenčík, jemuž se v rozmezí necelých čtyřiceti minut podařilo vstřelit tři branky svého týmu.

Touha prosadit se v Evropské lize pravděpodobně stála fotbalisty Sigmy veškeré síly, neboť v utkání na horké půdě Jablonce byli Hanáci tím méně aktivnějším týmem. Svěřenci Petra Rady svého soupeře hlavně v první půli dvojnásobně přestříleli, avšak gólově se dokázali prosadit až v půli druhé. Klíčový byl především úsek mezi 57. a 62. minutou, během něhož Severočeši dali dvě branky a znemožnili tak hostům veškeré naděje na nějaký bodový zisk.

FORTUNA:LIGA, 6. kolo:

FC Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 6:1 (2:1)
Branky: 21. Krmenčík (Hořava), 45+1. Krmenčík (J. Kopic), 52. Krmenčík (Al. Čermák), 62. Řezník, 90. Řezníček (Limberský), 90+4. Řezníček (Řezník) – 44. Komličenko
Karty: 34. Krmenčík – 30. Konaté, 48. Takács
Rozhodčí: Příhoda – Dobrovolný, Koval
FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Pernica, R. Hubník (C), Limberský – Hořava (84. Procházka), Hrošovský – M. Petržela, Al. Čermák, J. Kopic (88. Ekpai) – Krmenčík (74. Řezníček)
FK Mladá Boleslav: Šeda – Pauschek, Chaluš, Král (65. Kateřiňák), Keresteš – Takács, Hůlka (C) – Konaté (53. Jaroslav Diviš), Ladra, Přikryl (82. Hubínek) – Komličenko

FK Jablonec - Sigma Olomouc 3:0 (0:0)
Branky: 57. Doležal (Trávník), 62. Doležal (Chramosta), 89. Trávník (Doležal)
Karty:   26. P. Dvořák, 60. Vepřek
Rozhodčí: Jílek – Hrabovský, Kotalík
FK Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek – Masopust, Trávník (90. R. Acosta), Hübschman (C), Jovović (66. V. Kubista) – Chramosta (82. Považanec), Doležal
SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Chvátal (45. Sladký), Štěrba, Jemelka (74. Polom), Vepřek (C) – Kalvach – Zahradníček, Texl, Houska, Manzia (63. Plšek) – P. Dvořák