Krmenčík poškádlil Spartu: Větší zápas než se Slavií v české lize nemůžete mít, řadil bych to ještě výš než derby

Krmenčík poškádlil Spartu: Větší zápas než se Slavií v české lize nemůžete mít, řadil bych to ještě výš než derby

Jediným bodově stoprocentním týmem zůstává Viktoria, která má ve svých řadách i nejlepšího střelce soutěže, jímž je sedmigólový Michael Krmenčík, jenž pomohl potopit Mladou Boleslav hattrickem.

"Hattrick je hezký. Ale chtěl jsem hlavně vyhrát, nemyslel jsem na to, že to bude můj zápas, ale zápas nás všech. Zvládli jsme to dobře a zaslouženě vyhráli," pochvaloval si bývalý hráč Dukly.

Třígólové představení už zažil pětadvacetiletý svěřenec Pavla Vrby v české lize podruhé. Blízko však byl také ke vstřelení premiérových čtyř branek. Co chybělo? "Mrzí mě to hodně. Koukal jsem na opakované záběry. Chaluš udělal skluz, ale myslím, že ani nevěděl, kam ho udělá. Přímo jsem ho trefil do nohy. Jeho štěstí, chytil mi jasný gól," krčil rameny kolega Limberského, Petržely, Kozáčika a spol.

A co jeho názor na takový výsledek? "Boleslav byla namlsaná z předchozího zápasu, který s Opavou vyhrála také 6:1. Asi si to s námi chtěli rozdat na férovku. Trenér nás připravil, jak na ně hrát. Myslím, že jsme druhý poločas předvedli hru, kterou jsme chtěli hrát," pokračoval stabilní český reprezentant, jenž zaznamenal v posledních osmi ligových startech úctyhodných jedenáct branek.

Za pár dní česká západočeský soubor duel v Edenu, který považuje v české lize za vůbec největší, čímž zřejmě trochu poškádlí sparťanskou obec. "Řekl bych, že je to povzbudivé. Já se na zápas se Slavií osobně moc těším, bude to svátek fotbalu. Myslím, že větší zápas v české lize nemůžete mít, řadil bych to ještě výš než derby. Doufám, že to bude slast pro oči," zakončil muž, jenž má za sebou v domácí lize přesně 100 zápasů.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.