Vieira v Nice nevítězí: Nemáme dostatek hráčů, kteří by byli schopní vést tým

Vieira v Nice nevítězí: Nemáme dostatek hráčů, kteří by byli schopní vést tým
OBSAHUJE OHLASY

V Ligue 1 najdeme po třech hracích dnech už jen pět týmů, které stále čekají na premiérový tříbodový zisk. Kromě Caen, Nantes, Angers a Guingampu je stále bez výhry také celek OGC Nice.

I v součtu s přípravnými duely už Dante, Balotelli, Cardinale a spol. nevyhráli sedmkrát v řadě a situace začíná být alarmující. Moc dobře si to uvědomuje také nový trenér Patrick Vieira, jenž se do země galského kohouta přesunul z New Yorku City FC.

Nice hodně bolel zejména domácí výprask 0:4 s Dijonem, který je v soutěži zatím stoprocentní a drží krok s Paris Saint-Germain.

"Tohle je katastrofický scénář, je těžké přijmout domácí porážku 0:4. Vytvořili jsme si spoustu šancí a nedokázali dát gól, byli jsme nesmělí. Zpráva pro hráče po závěrečném hvizdu byla taková, že hrát dobře nestačí, potřebujeme víc. Prohráli jsme kvůli nedostatku agresivity, chyběl charakter, osobnost a agresivita," smutnil portálem eurofotbal.cz citovaný dvaačtyřicetiletý stratég Vieira, jenž trénuje od roku 2013, kdy přezval juniorku Citizens.

Výbuch v Allianz Rivieře před návštěvou necelých 18 tisíc diváků už by se však podle Vieiry opakovat neměl. To vše i přesto, že v dalším kole zajíždí jeho výběr na těžkou půdu do Lyonu, odkud se zrovna body snadno nevozí. "Nemáme dostatek hráčů, kteří by byli schopní vést tým. Když má jeden problémy, další musí zaskočit a pomoci. Právě to a nedostatek agresivity charakterizuje naše první zápasy. Nejsme na tom dobře, ale v tento tým a tyto hráče věřím. Od následujícího zápasu budeme pracovat na nápravě," uzavřel na webu eurofotbal.cz někdejší francouzský reprezenant s klubovou minulostí v Arsenalu či Interu, jehož svěřenci proti Dijonu odešli až v posledních dvaceti minutách.