Ščasný: Výsledky a tabulka to kazí, ale jinak vím, že mužstvo je na dobré cestě

Ščasný: Výsledky a tabulka to kazí, ale jinak vím, že mužstvo je na dobré cestě

Spartě aktuálně patří až čtvrtá pozice, což není oproti minulému pátému místu žádná velká sláva. Na Plzeň ztrácí letenský kolos čtyři a na Slavii již tři body.

Za vše může ztráta náskoku v závěru posledních dvou zápasů s Příbramí a Bohemians 1905. Není v tom podle zaskakujícího trenéra Zdeňka Ščasného nějaký společný rys?

"Ty dva zápasy a inkasované branky byly rozdílné. Proti Příbrami to byl rychlý protiútok, tady jsme i vinou dvojího vynuceného střídání dostali hráče na posty, kde nehrají, a pustili jsme Bohemku k první střele na bránu, ze které hned dala gól. Těžko srovnávat. Na druhou stranu byl ten zápas rozdílný i v počtu našich šancí samozřejmě," přiznal na stránkách sparta.cz sportovní ředitel slavného "S", který usedl na trenéskou lavičku po odvolání Pavla Hapala.

To, že by měli hráči strach, že v závěru neudrží těsné vedení, Ščasný odmítl. "Nemyslím si, že to je strach. Spíš je chyba to, že se zatáhneme a bráníme, měli jsme držet míč na polovině soupeře, který mlel z posledního. Je to určitá nevyzrálost nebo křehkost mužstva," uvedl webem sparta.cz citovaný šéf Plavšiče, Šurala, Kangy a spol.

Ščasný zastává názor, že ztráty posledních bodů nebyly o soupeřích, ale o samotné Spartě. "Beru to tak. Snažím se rozlišit výsledek, který zklame fanoušky, a chci rozlišit hru. V každém zápase můžu něco vytknout, ale podle mě kluci plní to, co chceme. Samozřejmě v rámci možností toho, v jaké fázi se teď tým nachází. Výsledky to ale samozřejmě kazí. Mrzí mě to kvůli tabulce, ale jinak vím, že mužstvo je na dobré cestě," zakončil blízký spolupracovník Tomáše Rosického, jehož mužstvo se ještě před mezinárodní přestávkou utká s dosud tápající Duklou.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.