Lopetegui chce do Realu záložníka s minulostí v Barceloně. Němci řekli, kolik za něj chtějí

Lopetegui chce do Realu záložníka s minulostí v Barceloně. Němci řekli, kolik za něj chtějí

Trenér Realu Madrid Julen Lopetegui má zájem o příchod Thiaga Alcantary do svého klubu. Alcantara obléká v současnosti dres německého Bayernu Mnichov, kde působí od roku 2013. Tehdy přišel do bavorského velkoklubu z Barcelony za 25 milionů eur, což bylo pro fanoušky Katalánců velkým překvapením. Nyní požaduje Bayern za sedmadvacetiletého záložníka částku 60 milionů eur, což Real vážně zvažuje.

Thiago Alcantara se narodil v Itálii brazilským rodičům. Do čtrnácti let hrál za brazilské Flamengo, poté se přesunul do Barcelony, jejíž je odchovancem. V roce 2009 začal v pouhých osmnácti letech nakukovat do prvního týmu Barcelony a ihned začal být považován za jeden z největších talentů Evropy. Alcantara přijal španělské občanství a od roku 2011 nasbíral za Španělsko 31 startů, ve kterých 2krát skóroval.

V roce 2013 přišel zmiňovaný přesun do Mnichova, kde se Alcantara musel nějakou chvíli rozkoukávat. V první sezóně odehrál za Bayern 16 ligových zápasů, v té druhé pouhých 7. Naplno se zapracoval do základní sestavy Bayernu až v sezóně 2015/16, kdy si za něj připsal 27 bundesligových startů. O sezónu později naskočil do stejného počtu ligových zápasů. S Bayernem vyhrál Thiago Alcantara celkem pět bundesligových titulů, pouze jednou však s týmem opanoval německý pohár.

Když k tomu připočteme dva tituly s Barcelonou, se kterou vyhrál v roce 2011 i Ligu mistrů, je z Alcantary v současnosti jeden z nejzkušenějších záložníků, který je navíc ještě relativně mladý. Není tedy divu, že o něj má Real Madrid zájem. Podle zdroje blízkého agentovi Thiaga Alcantary by mu ani nevadilo, že by nastupoval za největšího rivala klubu, jenž ho vychoval.