Karviná už přestala doufat, ale nakonec rychlíka z Pobřeží slonoviny přeci jen ulovila

Karviná už přestala doufat, ale nakonec rychlíka z Pobřeží slonoviny přeci jen ulovila

V Karviné už se nějakou dobu připravoval i ofenzivní hráč z Pobřeží slonoviny Adriel D´Avila Ba Loua. Kontrakt s MFK však podepsal až v úvodu posledního srpnového týdne a vedení si tak konečně oddechlo.

Výsledkem je roční hostování dvaadvacetiletého hráče klubu ASEC Mimosas, který si s týmem Romana Nádvorníka před časem vystřil i dva přípravné duely. "Adrielovi končilo 30. června vízum pro pobyt v EU a musel odletět domů. Od té chvíle jsme pracovali na tom, aby mohl dorazit a ladili jsme také formu angažmá. Byly dny, kdy už jsme přestali doufat, že vízum dostane. Nakonec se to podařilo," pochvaloval si na webu mfkkarvina.cz sportovní ředitel třináctého celku tabulky Lubomír Vlk.

Největší přednosti nové posily, jež strávila minulou sezonu v dánském mužstvu Vejle BK? "Hra jeden na jednoho a fakt, že může nastupovat na obou krajích hřiště. "Rychlost a dynamika je jeho nesmírnou výhodou. Ovšem alfou a omegou bude aklimatizace a dohnání tréninkového manka. To je priorita, na které Ba Loua s kondičním trenérem už týden pracují," přidal funkcionář.

Bude připraven již na středení MOL Cup v Líšni? "Jsme přesvědčeni, že nám může pomoci i na pár minut v průběhu zápasu a později také od začátku utkání. Ale musíme jít postupně. Ten tréninkový výpadek je na něm znát," připustil na stránkách mfkkarvina.cz Vlk.

Svůj názor na novou akvizici pak přidal také trenér Roman Nádvorník. "Mám rád takové typy fotbalistů, kteří se nebojí hrát jeden na jednoho a mají rychlostní parametry. Na druhou stranu těmto hráčům se moc nechce bránit, takže to musíme vyvážit a naučit je, že musí pomáhat i v obranné fázi," uzavřel bývalý stratég Příbrami, Táborska či Viktorie Žižkov.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.