Nová vršovická posila Schumacher: Na Bohemce mi to trochu připomíná německý fotbal

OBSAHUJE VIDEO

V úvodu posledního srpnového týdne se Bohemians 1905 pochlubili novou akvizicí do defenzivní řady, kterou se stal dvacetiletý bek Till Schuchamer, jenž je prvním německým fotbalistou v kádru Martina Haška.

Nová vršovická posila Schumacher: Na Bohemce mi to trochu připomíná německý fotbal


"Bylo to velké rozhodnutí jít žít do České republiky. Po více než půl roce mohu říct, že to bylo dobré rozhodnutí. Jsem tu šťastný. V Jihlavě jsem prožil dobré časy a teď jdu zase o krok výš," ozřejmil bývalý kapitán Borussie Dortmund do devatenácti let, jenž se na první přípravné jednotce v Uhříněvsi jakožto jeden z nejmladších nevyhnul sbíraní tréninkových pomůcek.

Zájem projevovaly i jiné značky, proč padla volba právě na Klokany? "Je to super klub, má krásný stadion a mladý tým, v němž se mladí hráči každý rok zlepšují. Navíc tu je trenér, který mě ze všech zájemců chtěl nejvíce. Jsem nadšený, že tu můžu být. Myslím, že to byla dobrá volba," liboval si hráč, který se do Vysočiny Jihlava dostal po testech v druholigových Pardubicích.

Hráč, jenž bude nosit na zádech číslo 3, si neskonale váží, že se opět vrátil na prvoligovou úroveň. "Je to vleký rozdíl, opravdu velký. Protože v každém celku první ligy máte dobré hráče, stadiony, a tak dále. Ve druhé lize je to jiné. Nemá takovou úroveň, jakou by ve srovnání s první ligou měla mít. Pro mě bylo důležité zůstat v první lize, která má dobrou úroveň. Jsem hrdý, že jsem se do ní vrátil. Jsem v Praze a teď můžu ukázat své schopnosti zase na o stupeň vyšší úrovni," pokračoval na stránkách bohemians.cz nový kolega Švece, Maška, Juliše a spol.

Vršovický celek ho upoustal již v době, kdy do Ďolíčku přijela Vysočina. "Teď už můžu prozradit, že jsem si po tom utkání volal s agentem a bavili jsme se o zápase a o všem možném. A já mu řekl, že ta atmosféra, klub, stadion, že mi to trochu připomíná německý fotbal. Říkal jsem mu, že by tenhle klub pro mě v budoucnu mohl být hodně zajímavý. To, že jsem se tu o 4 měsíce později opravdu ocitl, s tím tolik nesouvisí. Ale je to fantastické," doplnil svěřenec stratéga Martina Haška, jehož názory publikoval web bohemians.cz.