Pohárové bitvy na evropském poli? Hübschman by mohl dostihnout Nedvěda!

Pohárové bitvy na evropském poli? Hübschman by mohl dostihnout Nedvěda!

Kdo z aktuální české ligy má na svém kontě nejvíce startů v evropských pohárech? Není to ani sparťan, ani slávista a ani zástupce Plzně, nýbrž jablonecký Tomáš Hübschman.

Bývalý hráč Sparty a Šachtaru Doněck nasbíral na evropském kolbišti již více než slušných 113 vystoupení a v českém žebříčku je třetí.

Na Pavla Nedvěda, který se zastavil na 119 startech, chybí severočeskému veteránovi z kádru kouče Petra Rady šest zápasů.

Na vedoucího Petra Čecha, jenž je na 121 duelech, pak ztrácí kolega Chramosty, Trávníka, Masopusta a spol. osm pohárových zářezů.

Pokud by šestatřicetiletý Hübschman nastoupil do všech šesti duelů základní skupiny EL, "Grande Paola" by vyrovnal...

"Každý zápas jsem si chtěl užít, být úspěšný, ale nikdy jsem nesbíral starty kvůli nějakým milníkům. Teď to nebude jinak, ale těší mě, že jsem v takové společnosti. Není důležité, jestli budu mít stejně zápasů jako Pavel Nedvěd, ale abychom důstojně odehráli skupinu a získali co nejvíce bodů," prohlásil na webu idnes.cz letenský odchovanec.

Ten se do evropských pohárů vrátí po třech letech. Naposledy jeho současný klub vypadl s Ajaxem Amsterdam. "Neřekl bych, že je to zase nějaká výzva, i když to v létě trochu roli v rozhodování v pokračování kariéry v Jablonci hrálo. Samozřejmě jsem před čtyřmi lety přicházel s vidinou pomoct týmu dostat se do evropských pohárů. Tenhle rok jsme to měli v uvozovkách trochu jednodušší a dostali se přímo do skupiny Evropské ligy. Měl jsem v hlavě to, že jsem nešel do Jablonce dohrát kariéru, ale něco dokázat. A jsem rád, že se nám to společně povedlo," doplnil idnes.cz citovaný Hübschman.