Ronaldo je zatím bez gólu. Už vím, proč se o něm říká, že je nejlepší na světě, říká však jeho spoluhráč!

Úvod angažmá Cristiana Ronalda v Juventusu má dvě mince. Na jednu stranu zatím ve všech třech utkáních vyšel střelecky naprázdno, na druhou stranu byl ale zvolen mužem zápasu a hlavně má Stará dáma na svém kontě maximální možný počet bodů. Portugalská legenda si vyslechla chválu od svého spoluhráče.

Ronaldo je zatím bez gólu. Už vím, proč se o něm říká, že je nejlepší na světě, říká však jeho spoluhráč!

Ještě na podzim se v dresu Realu Madrid radoval zde, na turínském Allianz Stadium, z krásných nůžek, které (mimo jiné) zajistily Realu Madrid postup do semifinále a následné vítězství v celé soutěži. Nyní mu diváci na tomto svatostánku tleskají už jako hráči Juventusu. A to i přesto, že zatím nevstřelil gól. Fanouškům Staré dámy to zatím vůbec nevadí. A ani spoluhráčům.

Naopak oceňují Cristianovu práci. A všichni věří, že se brzy dočká i jeho střelecké já. Pětinásobného držitele Zlatého míče obdivuje i francouzský záložník Blaise Matuidi. "Myslel jsem si, že je přeceňovaný. Ale teď, když hrajeme spolu, tak vidím, proč má pět Zlatých míčů. Zaslouží si je. Je to nejlepší hráč na světě," chválí jej někdejší defenzivní štít PSG.

Nejvíce se ale, nejen v Juventusu, cení Ronaldův přístup k fotbalu. Není tajemstvím, že CR7 je tím prvním, kdo na trénink přijde, a zároveň tím posledním, který z něj odejde. "Je to monstrum," říká o něm Matuidi, samozřejmě v dobrém slova smyslu.

"Nikdy jsem neviděl nikoho pracovitějšího," zakončil Matuidi. A parta okolo kouče Allegriho věří, že Ronaldův střelecký čas nastane právě v Lize mistrů, neboť právě tahle soutěž je ta Cristianova. V každém z posledních šesti ročníků byl nejlepším střelcem Champions League. Staré dámě byl do skupiny přidělen Cristianův bývalý klub Manchester United, španělská Valencia a někdejší kat pražské Sparty Young Boys Bern ze Švýcarska.