Kapitán české jednadvacítky mění Spartu za Spartak a může se těšit na Evropskou ligu

Kapitán české jednadvacítky mění Spartu za Spartak a může se těšit na Evropskou ligu

Kapitán české jednadvacítky Jiří Kulhánek dočasně opouští metropoli a ze Sparty se přesunuje do slovenské nejvyšší soutěže.

Dvaadvacetiletý defenzivní záložník byl pro zbytek podzimní části sezony 2018/2019 zapůjčen úřadujícímu šampionovi Spartaku Trnava, který řídí z manažerské pozice Pavel Hoftych.

Dotyčná změna visela ve vzduchu. Pod Pavlem Hapalem hrál v základu, ale později se přesunul na lavičku a posledním duelům už přihlížel pouze z tribuny.

Ve středu může totiž nastupovat i Nicolae Stanciu a konkurence v podobě Martina Frýdka, Lukáše Váchy, Mihaila Rističe či Michala Sáčka, jenž je momentálně zraněn,ho zkrátka semlela.

"Hlavně kvůli tomuto přetlaku se klub rozhodl, že u Jiřího Kulhánka upřednostní možnost kvalitního hostování tak, aby se český mládežnický reprezentant mohl dál rozvíjet," zaznělo na sparta.cz.

A co stanovislo samotného vytáhlého hráče s minulostí ve Slovanu Liberec, který se stane novým spoluhráčem Jakuba Rady? "Do Trnavy mě láká hlavně možnost pravidelně nastupovat a zahrát si Evropskou ligu. Doufám, že se tam prosadím, odehraju nějaké těžké zápasy a v zimě budu mít větší šanci prosadit se do sparťanské sestavy," doplnil nový svěřenec kouče Radoslava Látala, jehož tak na podzim čekají poháry a může si zahrát proti Dinamu Záhřeb, Anderlechtu a Fenerbahce Istanbul.