Slovenský parťák Daridy se probudil: Ukázal jsem trenérovi, jaké by to mohlo být

Slovenský parťák Daridy se probudil: Ukázal jsem trenérovi, jaké by to mohlo být

Třiadvacetiletý slovenský legionář Ondrej Duda patří mezi největší talenty našich východních sousedů. Jeho jméno bylo dlouhou dobu spojováno s italskými celky a on sám byl označován jako nový Marek Hamšík, přesto nakonec z polské Legie Varšava zamířil raději do Bundesligy. Nyní se zdá, že se jeho schopnosti začínají probouzet k životu, což pocítil i tamní vicemistr z minulé sezóny.

Týmový kolega Vladimíra Daridy v sobě skrývá obrovský potenciál, ale pravdou je, že ho zatím v barvách Herthy Berlín nedokázal plně probudit. Blýskat na lepší časy by se mohlo po vydařeném utkání se Schalke, kdy se Duda postaral dvěma trefami o výhru svého týmu. O probuzení se dá hovořit přesně, neboť doposud zaznamenal jen jednu branku.

Přes 60 tisíc fanoušků celku s Gelsenkirchenu sledovalo odchovance z Košic, jak potápí domácí parník. Poprvé se trefil v prvním poločase z rychlého protiútoku, podruhé pak v samotném závěru z přímého kopu. „Ani si už nevzpomínám, kdy jsem dal naposledy dvě branky. Je pro mě hrozně důležité, že jsem ukázal trenérovi, jaké by to mohlo být,“ nechal se slyšet Duda po zápase, ve kterém se stal hrdinou.

Utkání na půdě Schalke však nebylo jen zápasem Dudy, nýbrž i kvalitní defenzivní práce jeho spoluhráčů. Vždyť Hertha je jediným týmem Bundesligy, který po dvou kolech ještě neinkasoval a s plným počtem bodů je zatím na třetím místě. Dýchá tak na záda Bayernu Mnichov a Wolfsburgu.