Schick: V kabině zatím na Plzeň moc nevyzvídali. Já jsem rád, že se podívám domů

Schick: V kabině zatím na Plzeň moc nevyzvídali. Já jsem rád, že se podívám domů

Ligová sezóna má přestávku, neboť hráče čekají reprezentační povinnosti.  Po tomto víkendu proto mnozí opustili své kluby a zamířili na reprezentační sraz. Novinkou je Liga národů, která by mohla být pro diváky velice atraktivní. Český útočník Patrik Schick už ale vyhlíží i nový ročník Ligy mistrů, kde se ve skupině postaví Plzni.

Los Římanům přihrál právě Plzeň, která by ráda proti italskému celku uspěla. V minulosti se již střetli, proto to není pro obě strany neznámá. „V kabině zatím na Plzeň moc nevyzvídali. Někteří kluci z AS už proti Plzni hráli, takže vědí, o koho jde,“ vzpomíná skupinovou fázi Evropské ligy před dvěma lety. Tehdy Plzeň doma uhrála remízu 1:1, ale venku byla poražena 4:1.

„Viktorku jsem si moc přál, ale nevěřil jsem, že ji dostaneme. Přijdou se podívat kamarádi a já se mohu podívat domů,“ pokračoval Schick v rozhovoru pro česká média během reprezentační mobilizace. Tam jej čeká Ukrajina, ale Liga mistrů je zcela jistě atraktivnější sousto.

V minulém ročníku prestižní evropské klubové soutěže dokráčeli Římané až do semifinále a vyřadili i věhlasnou Barcelonu. „Proti Barceloně jsme ukázali, že můžeme hrát i se silnými soupeři. A dávat jim i dost gólů. Věřím, že Real po odchodu Ronalda nebude přeci jen tak silný,“ poukazoval Schick na fakt, že Bílý balet hvězdný kanonýr opustil a zamířil do Juventusu.