Bundesliga? Zápasově náročnější pro mě byla druhá liga, přiznal Petrák

Bundesliga? Zápasově náročnější pro mě byla druhá liga, přiznal Petrák

Je to paradox. Zatímco v minulém ročníku druhé nejvyšší německé soutěže nastoupil šestadvacetiletý středopolař Ondřej Petrák za 1. FC Norimberk od začátku jen v devíti případech, po přechodu o patro výše do bundesligy zatím odehrál úplně vše.

Jaký pro něj skok z druhé ligy do bundesligy vůbec byl? "Musím říct, že zápasově náročnější pro mě byla druhá liga. Nahoru dolů, samé souboje, nic nevynechat. První liga je víc o fotbale, o taktice. Nedá se říct, že se tam nemusí tolik běhat, uběhnu tu i víc. Ale je to prostě jiné tempo, víc o taktice a fotbalu. Což mi vyhovuje," pochvaloval si na webu idnes.cz odchovanec pražské Slavie, který působí v Německu od začátku roku 2014.

Ačkoliv devítinásobný německý šampion ze stadionu Maxe Morlocka stále čeká na první ligovou výhru a s jedním bodem za remízu proti Mainzu je až třináctý, trenér Köllner na Petráka sází. Má formu? "Dá se to tak říct, i když jsem nad tím nikdy takhle nepřemýšlel. Asi to tak bude, protože jsme čtyři roky čekali na postup do bundesligy, byl to jeden z mých hlavních cílů. Podařilo se a hned přišla pozvánka do reprezentace," připomněl v Bavorsku usazený debutant.

Cíle nováčka budou jasné. "První rok bychom se chtěli udržet, bohužel jsme nezačali extra dobře. První zápas s Herthou (0:1) jsme měli minimálně na bod, neproměnili jsme penaltu. A teď jsme proti Mainzu měli strašně moc šancí, to bylo na tři body, ale bohužel to nevyšlo," krčil rameny idnes.cz citovaný Petrák, jenž svého času převlékal dres za milion eur.