Jankto nebyl u krasojízdy proti Neapoli a v Sampdorii zatím není oporou: Věřím, že i má chvíle opět přijde

Jankto nebyl u krasojízdy proti Neapoli a v Sampdorii zatím není oporou: Věřím, že i má chvíle opět přijde

Zatímco Antonín Barák v Udinese setrval, jeho kolega ze záložní řady české reprezentace Jakub Jankto se rozhodl odejít a přesunul se do konkurenční Sampdorie Janov, která odstartovala Serii A jednou výhrou a jednou prohrou.

"Nabídek jsem měl několik, ale nakonec jsem usoudil, že ještě nenastal čas, abych odcházel do jiné země a zkusil jinou ligu. Je mi teprve dvaadvacet, takže není kam spěchat. V Itálii jsem si navíc hodně zvykl, a protože angažmá v Sampdorii je pro mě dobré ve všech směrech, domluvili jsme se snadno a rychle," uvedl v interview pro sport.cz hráč s minulostí v Ascoli, jenž v této ligové sezoně odehrál 70 minut a do vítězného duelu proti Neapoli nezasáhl...

"Mrzelo mě to, to se ví. Zvláště, když mě trenér poslal dvacet minut před koncem rozcvičit a já už byl nachystaný u postranní čáry, abych střídal. Jenže kouč si nakonec střídání rozmyslel, a proto jsem si nezahrál ani minutu," krčil rameny perspektivní mladík, jehož osobní konto již zdobí dvanáct mezinárodních vystoupení.

Ač vyšel jeho příchod do Janova na 15 milionů eur, základní sestavu evidentně předplacenou nemá. "Přišel jsem do jiného prostředí a pod jiného kouče než v Udine. Tam se hrálo na brejky, a tak trochu i na náhodu, zatímco v Sampdorii vyznává trenér Giampalo odlišnou filosofii. Chce, abychom drželi balón, hráli po zemi, kombinovali a dodržovali taktiku, kterou určí," pokračoval sportem.cz citovaný odchovanec Slavie.

Jak je to na nové adrese s konkurencí? "Je mnohem větší, protože v Udine bylo sice v kádru hodně hráčů, ale v sestavě se nás pořád točilo jedenáct. V Sampdorii má trenér k dispozici dvacet fotbalistů, z nichž může nastoupit kdokoli. Když budu trénovat a pokračovat jako dosud, šanci bych dostat měl. Jak už jsem měl možnost poznat, kolem šestičlenné základní osy týmu bude trenér dávat příležitost dalším hráčům a bude záležet na nich, nakolik ho přesvědčí. Po reprezentační přestávce nás čeká během dvanácti dnů 5 utkání, a proto věřím, že i má chvíle opět přijde," uzavřel na webu sport.cz kolega Quagliarelly, Praeta, Defrela a spol.