Messi se bojí změny, raději zůstane v Barce

Po odchodu Cristinana Ronalda do Juventusu patří LaLiga jemu. Argentinský míčový kouzelník Lionel Messi je aktuálně jasně nejzářivější hvězdou španělské ligy a zdá se, že tomu tak bude i nadále. Navzdory spekulacím o jeho odchodu to vypadá, že Messi zůstane věrný červenomodrým barvám katalánského velkoklubu.

Messi se bojí změny, raději zůstane v Barce

Před necelým rokem to vypadalo, že by mohl jedenatřicetiletý útočník Nou Camp opustit. Vstoupil do posledního roku smlouvy a nezdálo se, že by mělo dojít k podpisu nové. Nakonec se však s vedením klubu dohodl a v listopadu 2017 kývl na nový kontrakt. Ten ho má v klubu udržet do roku 2021. Jeho součástí je i výstupní klauzole ve výši 700 milionů eur.

„Plán je takový, že zůstanu v Barceloně,“ řekl střelec, který dal v této sezoně už čtyři branky. „Moje rodina zde žije už dlouhou dobu. Změna by byla pro všechny hodně náročná a velmi komplikovaná,“ pokračoval v rozhovoru pro goal.com.

O dalším kroku v kariéře se chce rozhodnout až za tři roky, kdy mu bude 34 let a vyprší mu stávající smlouva. Do té doby nehodlá budoucnost řešit. „Až to nastane, tak se rozhodnu. Uvidíme, jestli budu dále pokračovat, nebo ne. V tuto chvíli se tím nezabývám,“ uvádí Messi, který v Barceloně působí od svých 13 let a prošel si tak vyhlášenou akademií La Masia.