Real? Barcelona? Podle Messiho je třeba hledat favorita na zisk Ligy mistrů hledat jinde

Real? Barcelona? Podle Messiho je třeba hledat favorita na zisk Ligy mistrů hledat jinde

Lionel Messi prozradil, kdo je pro něj největším favoritem na triumf v Lize mistrů. Možná trochu překvapivě to není ani jeho Barcelona, jenž se v posledních třech ročnících poroučela vždy hned ve čtvrtfinále a ani vítěz posledních tří ročníků Real Madrid (v posledních pěti letech triumfoval hned čtyřikrát).

Jednatřicetiletý argentinský gólostroj se domnívá, že největší šance bude mít Juventus Turín a to i díky přítomnosti o dva roky staršího portugalského mága Cristiana Ronalda, jenž před pár týdny opustil po devíti letech LaLigu.

"Bílý balet je po odchodu Cristiana slabší a favoritem na zisk Champions League je tak Juventus," nechal se slyšet pětinásobný držitel Zlatého míče, kterého Ronaldův odchod ze San Bernabéu pořádně překvapil.

Sám by se však svému proroctví postavil a papírové předpoklady zahodil do koše. "Nadešel čas, abychom znovu vyhráli Ligu mistrů. Máme silný kádr a můžeme bojovat o všechny trofeje. Poslední tři roky jsme vždy ztroskotali ve čtvrtfinále, poslední prohra s AS Řím ale byla nejhorší ze všech," přiznal svěřenec kouče Ernesta Valverdeho.

Za pravdu mu dal i jeho bývalý spoluhráč z Camp Nou Carles Puyol, jenž byl také poměrně ostrý. "Pokud v období, o kterém pyšně mluvíme jako o nejlepší Barceloně v historii fotbalu, vyhraje Real Madrid Ligu mistrů třikrát po sobě, měli bychom se nad sebou pořádně zanyslet," přijal někdejší katalánský stoper.