Brabcův letní kontakt se Spartou? Pouze jeden telefonát a nabídka nepřišla

Brabcův letní kontakt se Spartou? Pouze jeden telefonát a nabídka nepřišla

Protože byl v belgickém Genku posazen na tribunu více než polovinu uplynulé sezony, změnu trikotu Jakub Brabec přivítal a stačily čtyři starty v turecké lize v barvách Rizesporu a exsparťanský stoper už je dokonce zpět v národním mužstvu.

První dojmy z Rizesporu má pozitivní. "Mám rodinu a už to není jenom o tom, že se seberu a jdu někam hrát. Musel jsem koukat na prostředí a všechno kolem. Z tohoto hlediska jsem spokojený. I fotbalově, akorát nejsou výsledky, máme jen dvě remízy. Jsme nováčci, po roce jsme se vrátili do superligy. Mančaft se skládal nově, přišlo spoustu hráčů, musíme se sehrát," upozornil v interview pro idnes.cz šestadvacetiletý střední obránce.

V turecké lize zatím nechyběl ani minutu. Jeho pozice je tak mnohem, mnohem pevnější, než tomu bylo ve druhé polovině jeho belgické mise. "Je mi jasné, že se turecká liga někomu nezdá. A je těžké srovnávat zrovna Rizespor. Ale když se podíváme na jména, která v Turecku hrají, tak kvalita soutěže je hodně vysoká. S lepšími výsledky by to bylo jednodušší. Ale na hřišti se cítím dobře, soutěž mi vyhovuje. Zatím jsme hráli proti srovnatelným týmům, silnější mančafty nás čekají," pokračoval zadák s minulostí ve Viktorii Žižkov či Zbrojovce Brno.

V šatně operují fotbalisté třinácti národností a podle Brabce si ještě všechno tak úplně nesedlo. "To je možná ten problém, proč jsme zápasy nedotáhli do vítězného konce. Musí si to sednout. Máme dva předkladatele. V Turecku je to normální, protože turečtí trenéři anglicky moc nemluví na rozdíl od hráčů. V týmu máme jen dva kluky, kteří mluví španělsky. Jinak umí všichni anglicky," doplnil na stránkách idnes.cz svěřenec trenéra Üzülmeze.

Ten byl v letním přestupovém termínu spojován i s návratem do Sparty, jejímž je odchovancem. "Kontakt se Spartou proběhl pouze jedním telefonátem, jak bych se na to tvářil. Ve finále nabídka nepřišla, takže jsem o návratu do Sparty nemohl ani uvažovat," uzavřel opětovný reprezentant.