Trnavu beru jako vysvobození, tvrdí Kulhánek. Základní sestavu mu však neslíbil ani Látal...

Trnavu beru jako vysvobození, tvrdí Kulhánek. Základní sestavu mu však neslíbil ani Látal...

Až se kapitán Lvíčat Jiří Kulhánek vrátí z reprezentačního srazu, nezamíří do Prahy, nýbrž do Trnavy, kde ho bude čekat příprava na osmé kolo slovenské ligy se Žilinou (hraje se v sobotu 15. září).


Proč ukázal úřadující slovenský šampion právě na mladého sparťana? "Známe se od jeho osmnácti let. Jde o poctivého hráče, který dokáže zahrát ve středové defenzivní linii či na stoperovi. Disponuje slušnou rozehrávkou. Má za sebou jaro pod trenérem Hapalsem a při zdravotních problémech, které měli opakovaně Sloboda, Greššák a také Rada, jsme potřebovali zpevnit střed pole. Doporučil nám ho kouč jednadvacítky Vítězslav Lavička," prozradil generální manažer přední slovenské značky Pavel Hoftych.

V kontaktu se Spartakem, který prožil v předkolech evropských pohárů perné léto, už byl během srpna. "Pak byla ta jednání intenzivní. Bylo domluveno, že pokud projdou z play off do skupiny Evropské ligy, mělo by se moje hostování realizovat. Po vítězství v Lublani jsem domácí odvetu Trnavy sledoval a klukům fandil, aby postoupili. Tlačil jsem je do skupiny," doplnil na stránkách sport.cz ten, jenž se může těšit na střety s Fenerbahce Istanbul, Dinamem Záhřeb a Anderlechtem Brusel.

Kulhánkovi schválili hostování i někteří jeho současní kolegové. Jak Čivič, jenž byl do Spartaku zapůjčen v minulé sezoně a pomohl mu k titulu, tak Štětina, který prošel Nitrou či Prešovem. "Oba mi hostování schvalovali jako správnou volbu. Už se hodně těším na novou příležitost. Beru šanci jít do Trnavy jako vysvobození, protože ve Spartě je na mém postu velký přetlak. V poslední době jsem nechodil ani na lavičku a naději na obrat k lepšímu jsem necítil. Jen trénovat není v mém věku ideální, herní praxe je klíčová. Trnava představuje novou výzvu," ozřejmil hráč, jenž se na Letnou vrátil ze Slovanu Liberec.

Základní sestavu pod trenérem Radoslavem Látalem však nemá zaručenou ani na nové adrese. "Mluvili jsme spolu a řešili moje využití. Základní sestavu mi nesliboval, bude jen na mně, jaké budu odvádět výkony," uzavřel na webu sport.cz dvaadvacetiletý fotbalista.