Před Barákem je i Simič aneb Kolik vydělávají čeští krajánci v Serii A?

Specializovaný list Gazzetta dello Sport tento týden přinesl rozsáhlý materiál, který se zaobíral platy v nejvyšší italské soutěži. Ve srovnání pochopitelně nechyběli ani čeští krajánci.

Před Barákem je i Simič  aneb Kolik vydělávají čeští krajánci v Serii A?

Nejlépe placeným Čechem je v Serii A Patrik Schick, což není žádné překvapení, protože obléká dres největšího klubu, a sice AS Řím. Bývalý útočník Bohemians 1905, Sparty či Sampdorie si ve věčném městě přijde na 2,5 milionu eur ročně.

Druhou příčku drží exslávista s minulostí v Udinese Jakub Jankto, který si k vylepšení osobních podmínek pomohl letním přestupem. V novém soutěžním ročníku 2018/2019 však neodehrál všechno a o své pevné místo mezi jedenácti vyvolenými bude muset bojovat.

Třetí pozice náleží šestadvacetiletému křídelníkovi Ladislavu Krejčímu, jenž začal v Boloni svou třetí sezonu v řadě. V té druhé už však k důležitým členům kádrům nepatřil a v nově rozběhlém ročníku si příliš nepolepšil - v prvních třech kolech neodehrál ani minutu a celých 90 minut proseděl na lavičce náhradníků. I tak si však na Stadio Renato Dall´Ara přijde na 550 tisíc eur ročně.

Před devatenáctiletým útočníkem Martinem Graiciarem, jehož zatím Fiorentina k ligovým utkáním ani nenominovala, a který si přijde na 100 tisíc eur ročně, se vměstnali jak třiadvacetiletý stoper Stefan Simič z AC Milán (ten už alespoň ke dvěma utkáním nominován byl), tak stejně starý záložník Antonín Barák z Udinese, jenž zatím odehrál 62 minut a momentálně se dostává ze zranění, kvůli němuž vynechal i reprezentační sraz.

Čisté roční platy českých hráčů v Serii A:

(mzdy jsou uváděny v eurech)

1. Patrik Schick (AS Řím) - 2 500 000
2. Jakub Jankto (Sampdoria) - 800 000
3. Ladislav Krejčí (Boloňa) - 550 000
4. Stefan Simič (AC Milán) - 300 000
5. Antonín Barák (Udinese) - 250 000
6. Martin Graiciar (Fiorentina) - 100 000