Exteplická defenzivní naděje přijala druholigovou výzvu a zkouší prorazit pod Tobiášem v Táborsku

Exteplická defenzivní naděje přijala druholigovou výzvu a zkouší prorazit pod Tobiášem v Táborsku

Pakliže je v domácí branži řeč o talentech a příslibech do budoucna, tu a tam bývá zmiňován také devatenáctiletý zadák Vojtěch Zárybnický, jenž momentálně spadá do portofolia agenta Pavla Zíky z Global Sports.

Vytáhlý, bez šesti centimetrů dvoumetrový, obránce před časem opustil teplická Stínadla a vydal se zkusit štěstí do Fotbalové národní ligy, kde se ho ujal celek FC MAS Táborsko.

Perspektivní Zárybnický přišel společně s dalšími mladými puškami Pfeiferem, Berešicem a Hasilem. "Jeví se velice dobře a myslím si, že pro klub mohou být přínosem," ozřejmil během léta trenér Kamil Tobiáš.

Na nové adrese toho zatím defenzivně laděný spoluhráč Tomy, Musiola či Christiana Frýdka až tak neodehrál, ovšem i tak si stačil připsat tři dílčí starty proti Vítkovicím, Varnsdorfu a Hradci Králové a je na tom lépe než u Sklářů, kde na příležitost čekal marně.

Syn Pavla Tobiáše dosud sázel na obranou čtveřici Klusák, Navrátil, N´Gimbi a Šandera, nicméně Zárybnického pozvolné naskakování do sestavy naznačuje, že by tak nemuselo být napořád. V osmém kole druhé ligy zajíždí aktuálně čtrnáctý tým soutěže na půdu Zbrojovky Brno, že by přišla první výraznější šance právě na hřišti exligového soka?

Kromě Zárybnického patří do portfolia Global Sports také Martin Dúbravka, Ján Greguš, Josef Šural, Jiří Kulhánek, Patrik Hrošovský, Daniel Kolář, David Limberský, Milan Petržela, Václav Pilař, Matěj Kozáčik, Michal Ďuriš, Tomáš Hořava, Aleš Hruška, Tomáš Poznar, Martin Zeman, Milan Havel, Dávis Ikaunieks, Michal Trávník, Matěj Hanousek, Václav Procházka, Zdeněk Ondrášek, Filip Kaša, Vít Beneš, David Vaněček, Lukáš Pauschek, Martin Fillo, Milan Kerbr, Stanislav Klobása, Lukáš Droppa, Benjamin Tetteh, Jakub Hora, Tomáš Wágner, Jakub Rada, Tomáš Pilík, Jakub Plšek, Antonín Fantiš, Šimon Falta, Václav Jemelka, Youssouf Dao a spousta dalších.