Plzni diplomatický zájezd na slezskou půdu vyšel, z Opavy dostane Kayambu

Plzeň, kterou čeká ve čtvrtek modelové utkání s Kozolupy, stále ještě na přestupovém trhu neřekla poslední slovo. První zářijový čtvrtek byl totiž oznámen příchod další nové tváře do záložní řady západočeského celku.

Plzni diplomatický zájezd na slezskou půdu vyšel, z Opavy dostane Kayambu

Viktoria přivede do Štruncových sadů šestadvacetiletého konžského středopolaře Joela Kayambu z Opavy, jenž už působí na české scéně několik let a začínal zde v krajském přeboru v barvách Hlinska.

Ofenzivně laděný hráč Opavy, který se svého času pokoušel prosadit také v Hradci Králové, ale tehdy ho limitovaly zdravotní trable, však Slezsko neopustí hned. Na nynější adrese, kde oslavil před pár měsíci postup do nejvyšší soutěže, bude hostovat do konce podzimní části.

"Jde o velmi zajímavého hráče, který nás zaujal a vidíme v něm velký potenciál. Myslíme si, že je hostování správné řešení. Hráč se k nám připojí na startu zimní přípravy," ozřejmil generální manažer úřadujícího šampiona Adolf Šádek, který si hráče smluvně pojistil do roku 2022.

V aktuálním ligovém ročníku nastoupil bývalý hráč druholigových Pardubic do čtyř duelů. V základní sestavě se objevil třikrát a během 245 minut čistého času jednou skóroval.

Kolega Kuzmanoviče, Zavadila a spol., jemuž dělá agentku jeho vlastní manželka, si tak ještě bude moci několik týdnů vyzkoušet praktiky nového opavského trenéra Ivana Kopeckého, jenž tento týden nahradil u kormidla Romana Skuhravého.