Barca hledá náhradu za Suáreze. Za koho chce utratit 200 milionů eur?

Dny Luise Suáreze na hrotu útoku Barcelony se pomalu ale jistě chýlí ke konci. Uruguayskému útočníkovi bude brzy dvaatřicet let a vedení klubu už pracuje na náhradě. V seznamu vytipovaných hráčů nechybí jména jako Gabriel Jesus, Roberto Firmino, Mauro Icardi nebo Timo Werner.

Barca hledá náhradu za Suáreze. Za koho chce utratit 200 milionů eur?

Na úplném vrcholu ale není nikdo jiný, než hvězda Tottenhamu Harry Kane, který byl v minulosti často spojován s konkurenčním Realem Madrid. Španělské zdroje uvádí, že anglický reprezentant by kasu katalánského giganta vyšel na více než 200 milionů eur, což očividně není pro pokladníka Blaugranas takový problém.

Kane za sebou má několik velmi vydařených sezon. V té minulé se mu sice nepodařilo potřetí v řadě získat zlatou kopačku pro nejlepšího střelce Premier League, když mu ji vyfoukl Mohamed Salah, přesto na sebe upozornil. Na světovém šampionátu v Rusku se stal nejlepším střelcem se šesti góly a pomohl Anglii do semifinále. Jen škoda, že si formu ze skupiny nepřenesl do vyřazovacích bojů, kde byl pro obrany soupeřů takřka neškodný.

Teprve pětadvacetiletý forvard už mnohokrát prokázal, že v jeho případě nejde o žádné raketové vystřelení na jednu sezonu, ale že si vysokou úroveň dokáže dlouhodobě držet.

Trošku svízel pro Barcu by mohl být fakt, že Kane má v Londýně smlouvu až do roku 2024, čili pokud se kohoutům nebude chtít prodávat, budou mít ve Španělsku smůlu.