Zidane: Dva hráči, kteří byli v Realu hlavním klíčem mého úspěchu, jsou…

Zidane: Dva hráči, kteří byli v Realu hlavním klíčem mého úspěchu, jsou…

I když je v moderním fotbale důležité, abychom se vždy dívali dopředu, vláda francouzského kormidelníka Zinédine Zidana v Realu Madrid byla sice krátká, zato natolik zajímavá, že si i po delším odstupu času každý fanoušek Bílého baletu na ni rád vzpomene. Co se týká samotného triumfu, mladý trenér nám nyní po čase přiznal, v čem tkvěl základ jeho úspěchu.

Jako všude, i zde platilo, že musíte mít v kádru hráče, na něž se můžete za všech okolností spolehnout. Pro všechny z nás by jistě bylo velikým překvapením, kdyby jedním z těch dvou jmenovaných nebyl Cristiano Ronaldo.

„Mezi mnou a Ronaldem bylo silné pouto. Sám jsem ho musel kolikrát přesvědčit, aby si v některých zápasech odpočinul, protože chtěl pořád hrát,“ smál se Zidane.  

„Pro tým je pak klíčové, když má ve svých řadách hráče jeho kvalit, aby si s ním rozuměl. Aby uměl využívat jeho předností,“ vysvětloval.

Druhým důležitým aspektem hry je pracující defenziva. Tu řídil a stále řídí Sergio Ramos, což je podle dnes již bývalého lodivoda Realu Madrid rozený lídr a zkušený obránce.

„Sergio je rozený lídr, jehož přítomnost na hřišti i v kabině je velice znát. Vždy je plný energie a je připraven pro tým odevzdat maximum. On a Ronaldo zocelovali svými schopnosti celý náš tým,“ doplňuje.