Stagnující Bony po sedmi letech zpět na Letnou? Ne, ne, o jeho návratu do Sparty se nejedná...

Stagnující Bony po sedmi letech zpět na Letnou? Ne, ne, o jeho návratu do Sparty se nejedná...

Sparťanské vedení zareagovala na spekulace, které posílaly na Letnou zkušeného reprezentanta Pobřeží slonoviny Wilfrieda Bonyho. Jaká je realita?

Devětadvacetiletý útočník sice nebyl v tété sezoně Championship nominován ani do jednoho ze šesti odehraných duelů Swansea City, nicméně z velšského klubu zpět do Česka, které opustil v úvodu roku 2011, se nechystá.

"Zaznamenali jsme spekulace fanoušků o možném návratu Bonyho Wilfrieda do Sparty. Tyto informace se nezakládají na pravdě, o útočníkově příchodu na Letnou se nejedná," zaznělo na oficiálním Twitteru letenského "S" z Generali arény.

Pátý tým minulé ligové sezony se sice momentálně musí obejít bez Drchala i Kadlece, ale pořád má na soupisce Šurala, Pulkraba, Tetteha a nově i Golgola Mebrahtua, což by mohlo na dvě tuzemské soutěže stačit.

Poté, co se stal mistr české ligy z roku 2010 nejlepším kanonýrem nizozemské Eredivisie s jednatřiceti brankami ze třiceti startů, zdálo se, že před sebou bude mít zářivý zbytek kariéry.

Nasvědčovala tomu i skutečnost, že se z Vitesse Arnhem přesunul do Swansea a pak i do Manchesteru City. Od té doby však jeho kariérní křivka stoupat přestala a naopak začala klesat.

Na Etihd Stadium se i přes šestatřiceti ligových příležitostí výrazněji neprosadil (v té době zaznamenal 6 branek) a mnoho lepší to nebylo ani na následném hostování ve Stoke City.

Když se loni v létě vracel za 13 milionů eur do Walesu, zdálo se, že by se mohl opět vrátit do své bývalé formy. Na své někdejší časy na Liberty Stadium již ovšem exsparťan nenavázal.