Kritika Německa na MS nebyla správná, říká Klopp. Chtěl by někdy nahradit Löwa?

Kritika Německa na MS nebyla správná, říká Klopp. Chtěl by někdy nahradit Löwa?

Německá fotbalová veřejnost byla z výkonů i výsledků tehdy ještě úřadujících mistrů světa zklamaná. Hvězdy totiž vypadly ve skupině po prohrách s Mexikem a Jižní Koreou. Jak na to reaguje slavný německý trenér Jürgen Klopp?

Německá reprezentace samozřejmě zažila enormní vlnu kritiky. "Kritika byla až příliš velká. Bylo jí až moc," zastává se Klopp reprezentantů jeho země. Kouč Liverpoolu zároveň chápe i roli svého kolegy Joachima Löwa. "Kouč musel všem vysvětlovat, o čem vlastně je fotbal. Musel vysvětlovat úplně všechno. Za mě toho bylo prostě příliš," říká hvězdný trenér.

"Kdybych byl fanoušek německého týmu, tak bych neřekl vůbec nic, protože média se s tou situací nedokázala vyrovnat. Nebylo to fér. Ten způsob, jakým média a potom i celý národ reagovaly, byl bláznivý," vyjadřuje se někdejší trenér Borussie Dortmund. 

Dlouho se uvažovalo o tom, že Löw po neúspěchu na lavičce německé reprezentace po dlouhých dvanácti letech skončí. Nakonec se ale rozhodl ve funkci setrvat, neboť za ním stojí téměř všichni hráči i německá fotbalová asociace. A zda si Klopp dělal zálusk na jeho místo? "Nemyslel jsem na to. Ale kdyby nabídka přišla, rozhodně bych ji zvažoval," říká Klopp.