Představení kádru Realu Madrid! Ofenzivní záložníci #5

BÍLÝ BALET

Real Madrid se dlouhodobě pyšní nejlepší zálohou na světě. Kromě favorita na letošní Zlatý míč se ve čtveřici ofenzivních záložníků nachází i mistr přihrávek, nový Iniesta a jeden z největších talentů na světě. Na těchto postech v létě Bílý balet neoslabil ani neposílil, do nové sezóny tak nastupují čtyři zkušení (ač někdo méně) mazáci.

Představení kádru Realu Madrid! Ofenzivní záložníci #5

8 – Toni Kroos

Německý snajpr zahajuje svou pátou sezónu v Realu Madrid a po příchodu z Bayernu Mnichov řádně rozšířil svou sbírku trofejí. Během tohoto působení třikrát ovládl Ligu mistrů, před rokem navíc Bílý balet s ním v záloze triumfoval i v domácí La Lize. Kuriozitou je, že Kroos přestoupil na Santiago Bernabeu v den, kdy Německo, budoucí mistr světa, porazilo Brazílii v semifinále mundiálu 7:1.

Muž s osmičkou na zádech je chirurgicky přesný úplně ve všem. Není pro něj problém mít více než 95% úspěšnost přihrávek, často asistuje Ramosovi a spol. na branky z rohového kopu a několikrát prokázal, že umí střílet z dálky, ač této dovednosti moc často nevyužívá. Taktéž umí ohrozit bránu soupeře z přímého kopu. Bezpochyby se jedná o jednoho z nejlepších záložníků na světě.

Toni Kroos