Kouč rozjetého Ústí už odmítl nabídky z Ugandy, Kazachstánu či Ázerbájdžánu, nejdříve se chce prosadit v Česku

Nejlepším trenérem druhé nejvyšší soutěže byl za uplynulý měsíc vyhlášen šéf Ústí nad Labem Aleš Křeček, jehož svěřenci se po sedmi odehraných kolech vyhřívají na čele soutěže, když za sebou mají všechny favority na postup.

Kouč rozjetého Ústí už odmítl nabídky z Ugandy, Kazachstánu či Ázerbájdžánu, nejdříve se chce prosadit v Česku

Šestačtyřicetiletý stratég s minulostí v Brně, Varnsdorfu, Zlíně či Ružomberoku, jehož tým si ve druhém kole MOL Cupu poradil s Kladnem, přitom přebíral severočeskou Armu před necelým rokem po mizerných výsledcích a mužstvu hrozil sestup. Tým se však zachránil, v létě se jeho kádr přebudoval a nynější výsledky každý vidí...

"V létě se kádr hodně změnil, přišli převážně hráči s nesmírnou chutí na sobě pracovat a zlepšovat se. Navíc mají ambice hrát v lepších klubech, což podporují svou dennodenní prací. Pracuje se mi s nimi velmi dobře. Našli jsme společnou řeč, kdy víme, o co nám jde a čeho chceme dosáhnout, to nás všechny pohání vpřed. Nejde tedy o žádný zázračný proutek, ale o každodenní práci. Soudržnost týmu jde hodně cítit a v mých očích je to naše hlavní devíza. Také se snažíme hrát hodně dopředu, máme to uzpůsobeno na tři útočníky tak, aby to bylo pro diváky atraktivnější, protože našim cílem je přivést na fotbal v Ústí více lidí. Zatím se nám to daří, takže uvidíme, jak to půjde dál," uvedl webem fnliga.cz citovaný nadřízený Pimpary, Dramého, Matějky a spol.

Protože se v nejvyšší soutěže spekulovalo o předčasných koncích hned několika trenérů, možná by dříve či později mohla na stů přistát atraktivní nabídka také jemu. "Žádnou jsem nedostal. Soustředím se na úspěchy v Ústí a spekulace neřeším," pokračoval trenér, jemuž v létě odešlo 11 hráčů a stejný počet jich následně dorazil.

Dlouhodobé prvoligové ambice ale blízký spolupracovník Juraje Šimurky a Petra Vrabce po zkušenostech z tuzemska a ze Slovenska přeci jen má. A to nejen v zemi, ve které se narodil. "Chtěl bych se prosadit v první lize a případně si vyzkoušet nějaké zahraniční angažmá. Samozřejmě vím, jaká je realita a kterým směrem čeští trenéři odcházejí. Já zatím nemám nějakou vysněnou destinaci, pochopitelně bych si chtěl vyzkoušet trénovat na západě, ale vím, že je to hodně složité. Nějaké možnosti působení v zahraničí jsem už měl, ale vždy to byly exotické země jako Uganda, Kazachstán, Ázerbájdžán či podobně. Z rodinných důvodů jsem to však musel odmítnout. Je to lákadlo, ale nejdřív bych se rád prosadil v České republice," uzavřel kormidelník, jemuž před časem prodalo vedení do Teplic nejlepšího střelce.