Sparta je stále v takovém začarovaném kruhu, tvrdí Siegl

O tom, že je Sparta stále historicky nejúspěšnější značkou československé historie, se nepochybuje a šestatřicet nasbíraných titulů je toho důkazem.

Sparta je stále v takovém začarovaném kruhu, tvrdí Siegl

Pro slavnou adresu však může být varováním, že za posledních deset let zvedli hráči pražského "S" nad hlavu mistrovský pohár jen dvakrát (jen pro srovnání - fotbalisté Viktorie pětkrát), což je jasný ústup z pozic. Nemluvě o tom, že Champions League hrála naposledy Sparta v ročníku 2005/2006 a od té doby je ohledně nejprestižnější soutěže Starého kontinentu vymeteno.

Co říká sparťanskému živoření ve stínu vlastní slávy bývalý klubový kanonýr Horst Siegl? "Se současnou Spartou nemám nic společného, jen si jdu občas zahrát se starou gardou. Takže ji vnímám stejně jako každý fanoušek nebo divák u televize. A je to stále takový začarovaný kruh," pronesl webem idnes.cz citovaný bývalý střelec Chebu, Kaiserslauternu, Příbrami, Plzně či Mostu, kde se také před dvanácti lety rozloučil s profesionální dráhou.

V souvislosti s aktuálně třetím týmem Fortuna:ligy se ještě majitel jedenácti domácích primátů vrátil na start minulého ročníku. "Sparta se pokusila o nějaký experiment, který nevyšel. Je vidět, že správná cesta to nebyla. A pomaličku se od toho odstupuje. Když přijdou hráči a mají smlouvy, které jsou na naše poměry až neuvěřitelné, musí dělat i výsledky. A ty nebyly. Přitom dostali lepší podmínky, než měli předtím třeba ve Francii. Sparta se spálila. A teď je na místě otázka pro vedení, jaký směr nastaví," pokračoval devětačtyřicetiletý internacionál s devatenácti mezinárodními starty a sedmi brankami.

A co nová ligová sezona 2018/2019? "Sparta sice vyhrává, ale výkony neodpovídají tomu, co by měla nebo chtěla hrát. Důležité je, že se drží na špici. A hraje pro ně plus to, že Slavia i Plzeň budou hrát poháry. Může to pro ně být v uvozovkách jednodušší, mohou se soustředit na ligu, sestava se může ustálit. Všichni teď od Sparty čekají titul," uzavřel rodk z Ostrova nad Ohří, který na letenské misi strávil více než deset profesních let.