Blažek chválí Svědíka: I s tím málem, co má, umí udělat dobré výsledky a hrát pěkný fotbal

Když Jaromír Blažek opouštěl Spartu, velmi vážně uvažoval o definitivním ukončení hráčské kariéry. Nakonec se však rozhodl pokračovat v Jihlavě, se kterou si zahrál jak druhou, tak první ligu a následně ještě na Vysočině nějaký čas pokračovali v roli trenéra gólmanů.

Blažek chválí Svědíka: I s tím málem, co má, umí udělat dobré výsledky a hrát pěkný fotbal

Na ono působení má pořád velmi dobré vzpomínky - vždyť byl v jihlavském dresu nejstarším hráčem, který kdy nastoupil v nejvyšší soutěži. "Určitě jsem si to tam užil. Ať jako hráč, tak později jako trenér. Jsem rád, že jsem s panem Vaculíkem mohl spolupracovat," zmínil majitele bývalý český reprezentant, jehož slova lze najít na serveru idnes.cz.

Pár měsíců starý sestup o patro níže někdejšího hráče Slavie, Bohemians, Žižkova, Příbrami či Norimberku mrzel. "Co jiného bych Jihlavě popřál než brzký postup zpátky mezi českou elitu, do první ligy. Nic víc, nic méně. Samozřejmě mi to bylo líto. Za ty roky se tady udělala nějaká práce, která bohužel dopadla, jak dopadla. Myslím si, že nyní bude mít Jihlava problémy, hodně se oslabila. A druhá liga není jednoduchá," varoval idnes.cz citovaný pětačtyřicetiletý internacionál.

Jihlavštví však i přes další prodeje Schumachera a Urblíka hrají ve špičce a momentálně jim po sedmi kolech patří průběžná třetí pozice s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Ústí. V té souvislosti ocenila sparťanská legenda práci Martina Svědíka. "Na druhou stranu, Jihlava má kvalitního trenéra, který umí i s tím málem, co tady má, udělat dobré výsledky a umí hrát pěkný fotbal," uzavřel člen Klubu ligových brankářů, který v tuzemské nejvyšší soutěži vychytal hned 166 čistých kont.