Kluby z Premier League si uměle zvedaly návštěvy. Největším hříšníkem byl West Ham!

Kluby z Premier League si uměle zvedaly návštěvy. Největším hříšníkem byl West Ham!

Ani ve slovutné Premier League není vše tak růžové, jak by se na první pohled mohlo zdát. Kvůli boje o sponzorské peníze se totiž některá čísla nafukují a neodpovídají realitě.

Podle studie, kterou tento týden zveřejnila stanice BBC, hlásili účastníci Pemier League v minulém soutěžním ročníku 2017/2018 výrazně vyšší domácí návštěvy, než měly na jejich stadiony dorazit.

Britské médium totiž porovnalo údaje, s nimiž přišly samotné kluby, s infomracemi od policie a dalších veřejných institucí z nich vyplývá, že se ve velkém kamuflovalo.

Jako příklad byl zmíněn West Ham United, který vstoupil do nové sezony hrůzrostrasně a pod novým manažerem Manuelem Pellegrinim prohrál všechny čtyři dosavadní duely s notně záporným skóre 2:10.

Tradiční londýnský celek, jenž se aktuálně vyskytuje na Olympijském stadionu s kapacitou 60 tisíc lidí, na němž jsou doma například Fabianski, Zabaleta, Felipe Anderson, Wilshere, Arnautovič, Jarmeloneko, Carroll, Lucas Pérez nebo "Chicharito" Hernández", si z celého dvacetimístného peletonu přidával nejvíce.

Kladiváři, jejichž dres v minulosti oblékal také Tomáš Řepka nebo Radoslav Kováč, totiž průměrně uváděli návštěvu, jež neodpovídala skutečnosti až o 12 tisíc lidí.