Vyrostl Karviné z nouze stoper evropských rozměrů? Prý je to nejlepší střední obránce v lize

Dvaadvacetiletý univerzál Filip Panák si během necelých tří prvoligových let a třiašedesáti startů na nejvyšší úrovni vyzkoušel hned několik rolí - byl útočníkem, podhrotovým hráčem i defenzivním záložníkem.

Vyrostl Karviné z nouze stoper evropských rozměrů? Prý je to nejlepší střední obránce v lize

Nově odchovanec slezského klubu s minulostí v české jednadvacítce operuje na dalším postu, a sice stoperovi a ne že si svoje úkoly plní, ale v oné roli mimořádně září. I díky jeho stáhnutí do středu obrany se Karviné podařilo zastavit příděly, posunout se v tabulce a konečně bodovat.

Když to napíšeme s rezervou, Hubník, Deli, Radakovič nebo Stronati snad aby se začali bát o fleky. "Co na stoperu předvádí, je něco neuvěřitelného. Výborný ve vzduchu, fantastický po zemi. Na stoperu evropskému fotbalu málokdo stačí a Filip na tohle má," chválil svého svěřence kouč Roman Nádvorník, jehož slova zazněla na serveru isport.blesk.cz.

Perspektivného spoluhráče zkušenějších es Berkovce, Budínského či Wágnera chválil také sportovní ředitel MFK Lubomír Vlk, jenž byl v minulosti respektovaným defenzivním specialistou. "Má vynikající přehled o hře, je konstruktivní dopředu a všechno ve vzduchu uskáče... Hoši, tohle je nejlepší stoper v lize," překvapil funkcionář, jehož slova vyšla v Deníku Sport.

Samotný Panák, kolem něhož kroužila loni v létě dokonce Slavie, se pochvalami nechce nechat ukolébat. "Jsou to silná slova, ale když to řekl sportovní ředitel? Poslouchá se to hezky, ale já bych to tak neviděl. Teď se nám docela povedly tři zápasy, i s Plzní jsme herně obstáli, takže to i pro mě bylo na stoperu jednodušší. Uvidíme do dalších zápasů, musíme to potvrdit. A jestli budu dál hrát stopera, nebo středního záložníka, to je vcelku jedno. Mám všechno před sebou, nemusím se nikam točit, to je plus. A s Markem Janečkou si vyhovíme. On se sice také posunul na stopera ze zálohy, ale do Karviné původně přišel jako obránce. Má víc zkušeností a já se vedle něj učím. Jsem rád, že jej mohu mít vedle sebe," ocenil kolegu Sportem citovaný mladík, jenž dorostl do výšky 185 centimetrů.