Šéf Realu Peréz hledá svého nástupce na tenisových dvorcích

Šéf Realu Peréz hledá svého nástupce na tenisových dvorcích

Otěže Realu Madrid dříme prezident klubu Florentino Peréz pevně v rukách. Pod jeho vedením mimo jiné bílý balet v posledních třech letech naprosto dominuje Lize mistrů a získal i další trofeje. Nic ale netrvá věčně a vědom si toho je i španělský funkcionář. Ten tak pomalu myslí na to, kdo by jednou mohl usednout na jeho místo. V hlavě už minimálně jedno jméno má a určitě vás to překvapí.

„Vynikající volbou na budoucího prezidenta Realu Madrid by byl Rafael Nadal. Je to jeden z nejlepších ambasadorů klubu ve světě,“ šokoval Peréz v rozhovoru pro El Confidencial.

Španělský tenista, který má ve své sbírce 18 grandslamových titulů je velkým fanouškem bílého baletu. Perézovi prý dokonce doporučil Marca Asensia, který nyní na San Bernabéu získává více a více prostoru. Dění v klubu bedlivě sleduje, aby také ne, když je jeho čestným členem. S řadou hráčů se navíc osobně zná a pojí je přátelství, stejně jako s mnohými funkcionáři z Madridu.

Přesto toto prohlášení řadu lidí zaskočilo. Na druhou stranu pro to, aby byl člověk úspěšný ve vedení fotbalového klubu, není zapotřebí jeho fotbalová minulost. Mnohem více jsou potřeba manažerské schopnosti.

A co na to říká sám Nadal? „Nikdy nevíte, co se stane. Každý ví, že miluju fotbal a hlavně Real Madrid. Bavit se o této funkci v tuto chvíli je utopické, ale když se mě na to ptáte, tak musím říci, že by se mi ta práce líbila. V tuto chvíli ale máme výborného prezidenta a myslím, že mě Real k ničemu nepotřebuje,“ prohlásil dvaatřicetiletý Španěl, který by na prezidentské křeslo mohl usednout nejdříve v roce 2031. Podle pravidel totiž může být prezidentem pouze člověk, který je členem klubu minimálně 20 let a této mety Nadal dosáhne právě za třináct let. To už mu bude 45, což je podle Peréze ideální věk pro tuto práci.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.