Představení kádru Realu Madrid! Útočníci #6

BÍLÝ BALET

Bílý balet poprvé od roku 2008 vstupuje do sezóny bez Cristiana Ronalda, jenž tým opustil a zamířil do Itálie. I přesto ale mezi pěticí útočníků najdeme světové superstar, kterým „kryje záda“ i talentovaný mladík z béčka. Většina těchto hráčů jsou univerzálové, dokáží proto zahrát na více postech v útoku nebo i ofenzivní záloze.

Představení kádru Realu Madrid! Útočníci #6

7 – Mariano Diaz

Dominikánsko-španělský útočník a částečně také odchovanec Bílého baletu je nyní pod enormním tlakem. Zvolil si totiž číslo sedm a má tak za úkol jít ve šlépějích předešlých majitelů Cristiana Ronalda a Raúla Gonzáleze. Po úspěšné sezóně v Realu Madrid loni odešel kvůli nedostatku herních příležitostí do Francie.

Už ročník 2016/17 v dresu Bílého baletu pro něj byl úspěšný, vyhrál dvě nejdůležitější trofeje, v pohárovém utkání jednou zaznamenal i hattrick. Jenže byl až třetí volba na post hrotového útočníka, proto se rozhodl přestoupit do Lyonu. Tam odehrál skvělou sezónu a zaujal Real Madrid, který využil předkupního práva a za poměrně malý peníz jej přivedl zpět. Nyní už jako druhou, avšak potřebnou, útočnou volbu.

Mariano Diaz