Liga táhne nejvíce za poslední roky, až na Spartu, Liberec a Zlín vzrostla návštěvnost všem

Liga táhne nejvíce za poslední roky, až na Spartu, Liberec a Zlín vzrostla návštěvnost všem

Úvodních sedm kol nejvyšší tuzemské soutěže Fortuna:ligy sledovalo v ochozech skoro 350 tisíc diváků, což je jasně nejlepší bilance za poslední roky.

V průměru přišlo na každé z dosavadních 56 utkání o 200 fandů více, než tomu bylo v loňském roce.

Při porování s čísly za celou minulou sezonu návštěvnost narostla třinácti klubům, pouze Spartě, Liberci a Zlínu nikoliv, což je ale pochopitelně dáno losem a atraktivitou soupeřů a například na výjezdech nejvíce táhne právě Křetínského značka.

Největší nárůst ohlásila Slavia, která hrála v Edenu čtyřikrát a průměrně vidělo její zápasy téměř 14 tisíc diváků.

S průměrem, který překračuje hranici deseti tisíc lidí, se mohou pyšnit také v letenské Generali aréně a plzeňských Štruncových sadech.

Na opačném pólu ligového spektra se nalézá nováček z Opavy, který musí hrát v brněnském azylu, kam se dostavuje jen něco málo přes tisíc diváků. Poslední cenný triumf nad Jabloncem sledovalo na tribunách dokonce jen 953 fandů.

"Těší nás zvýšený zájem o Fortuna ligu nejen ze strany fanoušků na stadionech, ale celého fotbalového prostředí. Hodnotit samozřejmě budeme až po skončení sezony, ale věříme, že díky nadstavbové části bude nárůst ještě výraznější," citoval portál idnes.cz slova předsedy Ligové asociace Dušana Svobody.

Návštěvnost v první lize:

 • Ročník 2018/19
  po sedmi kolech 6 220, v celé sezoně 6 220.
 • Ročník 2017/18
  po sedmi kolech 6 016, v celé sezoně 5 546.
 • Ročník 2016/17
  po sedmi kolech 4 906, v celé sezoně 4 882.
 • Ročník 2015/16
  po sedmi kolech 5 314, v celé sezoně 5 080.