Zlín jakoby byl politý živou vodou, říká kouč Bohemians a odchod Traorého považuje za oslabení

Hráči Bohemians 1905 si okořenili mezinárodní přestávku přípravnou výhrou nad Dynamem Drážďany (3:2) a v páteční předehrávce 8. kola přivítají ve svém Dolíčku rozjetý Zlín, který Klokani neporazili dlouhých 24 let a se kterým mají negativní bilanci dvou výher, sedmi remíz a pěti proher.

Zlín jakoby byl politý živou vodou, říká kouč Bohemians a odchod Traorého považuje za oslabení

"Aktuálně vypadá Zlín jakoby byl politý živou vodou. Převzal je trenér Michal Bílek, který měl dlouhou pauzu. V uplynulém ligovém ročníku se dlouho zachraňovali. Odešla jim řada hráčů, ale uzdravil se jim Beauguel a přišel Poznar. V útoku hrají systémem 3 -5 - 2, v defenzivě 5 - 4 - 1. Tento systém jim sedí. Hlavně halfbekům Matejovovi s Bartošákem. Formu má celé mužstvo. V reprezentační pauze jim odešel Traoré, což pokládám za určité oslabení. Jsme zvědaví, kdo ho proti nám nahradí," uvedl na webu bohemians.cz kouč zelenobílého souboru Martin Hašek.

Ševci se opravdu oproti éře pod Vlastimilem Petrželou proměnili. "Přišel nový trenér, který má chuť do práce. Dali se v letní přípravě dohromady. V prvním kole otočili utkání s Mladou Boleslaví z 0:2 na 3:2, což je podpořilo a odpíchli se. V týmu mají kvalitní hráče, kteří tam byli i minulou sezónu, ale nedokázali najít optimální složení. Jejich změna je jednak díky novému trenérovi, což je jeden důvod. Ten druhý je rozestavení, které jim vyhovuje," pokračoval bývalý stratég Vlašimi, Pardubic či Sparty.

Šéf vršovické lavičky má k dispozici téměř kompletní tým, až na dlouhodobě zraněné trio Švec, Mašek a Vondra. "Martin Hašek s Jindřiškem už jsou schopni odehrát kompletních 90 minut. Do Drážďan s námi nedocestoval Schumacher a Dostál. Oba se již od pondělí opět připravují s týmem. Filip Hašek odjížděl už na reprezentační sraz s drobným šrámem, ale k utkání by měl být připraven. Vaníček nedokončil včerejší trénink kvůli zraněnému kotníku, měl by být ovšem v pořádku. Júsuf se do tréninku zapojí až ve čtvrtek. Mluvil jsem s trenérem Soukupem o Júsufovi, který mi oznámil, že náš útočník opouštěl národní mužstvo zdravý. Ve dvou zápasech naskočil na šedesát a třicet minut. Dohromady tedy odehrál jedno utkání," uzavřel na webu bohemians.cz Hašek.