Dva cíle, po nichž ještě touží Magera? Hattrick na nejvyšší úrovni a rozvlnění sparťanské sítě

Dva cíle, po nichž ještě touží Magera? Hattrick na nejvyšší úrovni a rozvlnění sparťanské sítě

Ofenzivní veterán Lukáš Magera zahájil brněnské druholigové angažmá monstrózně, minimálně tedy z osobního hlediska. Ačkolic Zbrojovka ne vždycky přesvědčila, on sám se ocitl na čele střelecké tabulky.

Velezkušený exboleslavský útočník s minulostí v Baníku či Temešváru se totiž gólově prosadil ve všech úvodních šesti kolech FNL a poprvé vyšel naprázdno až v sedmém kole proti vedoucímu Ústí nad Labem.

"Nikdy jsem takovou sérii nezažil. Jestli jste se díval na mé statistiky, tak víte, že já jsem nikdy zas tak moc gólů za sezónu nedal. Snad jednou jsem jich dal čtrnáct, pak si pamatuji devět. Teď jich mám šest a celá ta série je pro mě něčím novým a říkám si, že odchod do Brna byl správný krok. Musím přiznat, že až na ty výsledky jsem zde hodně spokojený," přiznal na stránkách fnliga.cz pětatřicetiletý spoluhráč Melichárka, Bartolomeua, Vraštila či Bariše.

Magerova chuť je opět velká i díky vložené důvěře. "Hlavně mi pomohl fakt, že mám důvěru od zdejších trenérů. To jsem od odchodu pana Jarolíma z Mladé Boleslavi nezažil. Pro každého hráče je důležité, když mu trenér věří a má jeho podporu. To si myslím, že zde mám, a snažím se to splatit jak trenérovi, tak lidem, kteří mě sem přivedli," pokračoval hráč, jehož si do druhého největšího města České republiky přivedl dnes již bývalý kouč Roman Pivarník.

Je taktika Brna uzpůsobena právě jeho hernímu stylu? "V Plzni mají Krmenčíka, ve Spartě Teteha v Mladé Boleslavi je Komličenko, takže vysocí hráči na hrotu jsou stále důležití. Takový útočník je tam od toho, aby byl v šestnáctce a kolem něj se pohybovaly ty rychlostní typy. Já jsem rád, že to teď máme v Brně takto nastaveno a podle mě se takovým způsobem stále hraje a funguje to. Je to rozdíl oproti posledním rokům v Boleslavi, kde jsem hrával takovou tu desítku. Hodně jsem si chodil pro míče a kolikrát jsem pak chyběl v šestnáctce. Nyní mám nechat běhat kluky kolem mě a starat se o to, abych byl v šestnáctce připraven na centry. Podle vstřelených branek mi to zatím svědčí, i když teda dvě branky jsem dal z penalt a také něco bylo po rohu. Za sebe jsem rád, ale jako tým nemáme tolik bodů, kolik bychom si představovali," přidal hráč, jenž se pár let zpět mihl také na ostrovech v trikotu Swindonu.

V Brně má smlouvu až do roku 2020 a pořád má i fotbalové cíle. "Jediné, co se mi zatím nepodařilo, ale třeba ještě podaří s Brnem, je dát v první lize hattrick. Šestkrát nebo sedmkrát jsem dal po dvou gólech, ale tři branky nikdy. A vlastně jsem ani nedal góla Spartě. Tyhle dvě věci jsem si zatím nesplnil," uzavřel serverem fnliga.cz citovaný dlouhán, jehož mužstvo narazí o víkendo na Táborsko.