Nezmar o slávistické výchově: Věřím, že další takoví hráči jako Bucha už nebudou

Letních slávistických příběhů s napínavým kontextem by se pár našlo. Ať už nedotažený příchod egyptského reprezentanta Trézégueta z turecké Kasimpasy, nebo nečekaný odchod nadějného středopolaře Pavla Buchy.

Nezmar o slávistické výchově: Věřím, že další takoví hráči jako Bucha už nebudou

Záložník v Edenu vypověděl kontrakt poté, co se se sešívaným vedením nedohodl na prodloužení kontraktu a byl přeřazen do juniorského mužstva. Případem hráče, který už patří Viktorii Plzeň, se ještě bude zabývat sbor rozhodců FAČR, s tím, že aktuální lídr Fortuna:ligy požaduje odškodné.

Jak uvedl sportovní ředitel slavného "S" Jan Nezmar, úřadující vicemistři by se měli na příkladu dvacetiletého borce poučit a v budoucnu lépe ukazovat svým odchovancům, že cesta k prosazení se v kádru áčka není až tak strastiplná, jak by se mohlo zdát.

Nynější svěřenec Pavla Vrby, jenž však zatím na první ligovou nominaci na západě Čech čeká, měl na věc jiný pohled. "Ukázalo se, že tomu nevěřil. Věřím, že další takoví hráči nebudou, protože jim ukážeme cestu,“ uvedl ve Sportu Nezmar.

Příklady reprezentantů Jaromíra Zmrhala nebo Tomáše Součka jsou prý dostačující, ale podceňovat by se neměly žádné detaily. "Čeká nás hodně práce v jednotnosti výchovy kluků, abychom jim ukázali cestu a oni by pochopili, že mají dveře do prvního týmu Slavie otevřené. Cesta je postupná a vede třeba i přes partnerské kluby přes první a druhé lize. Cílem je, aby až přijdou do prvního mužstva, dokázali zastat svoji pozici a získat prostor," citoval Deník Sport bývalého funkcionáře Slovanu Liberec.