Koller o Žambůrkovi: Všichni strašně pospíchají. Místo aby se etabloval ve Slavii, hrne se na Ostrovy

Ačkoliv je pětačtyřicetiletý internacionál Jan Koller trvale usazen v kopcích nad Nice a v Monte Karlu začal poskytovat ubytovací služby, neustále ho to táhne domů. Ať už pracovně, nebo volnočasově.

Koller o Žambůrkovi: Všichni strašně pospíchají. Místo aby se etabloval ve Slavii, hrne se na Ostrovy

Jedním z úkolů je pomoci rodné Smetanově Lhotě, kde je stále registrován a má závazek, aby v okresním přeboru nastoupil během podzimu alespoň do několia zápasů. "Slíbil jsem, že na podzim na čtyři pět zápasů zase přijedu a nějaký gól snad ještě dám. I když si už vymiňuju, že budu hrát stopera, abych nemusel tolik běhat," uvedl na webu sport.cz nejlepší kanonýr v historii české reprezentace.

Kromě toho je také patronem české reprezentační devatenáctky, kterou vedou Jan Suchopárek s Michalem Horňákem. "Baví mě to. A moc. Už jsem dokonce Honzovi a Míšovi říkal, že bych se rád do práce zapojil ještě víc. Mám sice přidělenou jen roli patrona, ale snažím se trenérům pomáhat, jak se dá. S kluky trénuji, i na dvě brány s nimi také zahraju. Hlavně jim však hustíme do hlavy, že musí dávat fotbalu úplně všechno, protože jedině tak se prosadí a jednou možná zakotví v opravdu velkém klubu. Třeba také v Dortmundu nebo v Monaku, kde jsem hrával já. Někteří naslouchají a pracují na sobě, jiní hřeší jen na svůj talent. Ale všichni strašně pospíchají. Třeba Honza Žambůrek, velký talent, který za náš výběr hraje. Místo aby se etabloval ve Slavii a snažil se prosadit do ligového týmu, hrne se na Ostrovy do Brentfordu," připomněl nedávný transfer bývalý hráč Sparty, Lokerenu, Anderlechtu či Samary, jehož slova vyšla na sport.cz.

V zemi galského kohouta pak nadále také trvá jeho úloha pozorovatele, i když už se tak neděje pro Spartu. "Do toho musím vtěsnat ještě skauting. Dřív jsem objížděl francouzské prvoligové a druholigové stadióny, abych pro pražskou Spartu objevoval a sledoval mladé hráče, o které by mohla mít případně zájem, ale když na Letné skončil v roli sportovního ředitele Tomáš Požár, padla i má spolupráce se Spartou. Ale na zápasy jezdím pořád, protože i skauting mě baví, byť ho dělám jen sám pro sebe. A že mladých talentovaných hráčů ve Francii po hřištích pobíhá. A teď, když se Francouzi stali na šampionátu v Rusku mistry světa, se jich objeví určitě ještě víc. Tak jako před časem patřil fotbalový svět Španělům a poté Němcům, nyní podle mého nastane francouzská éra," předpověděl "Dino".

A ani to není jeho poslední sportovní zapojení. Mělo by ho čekat turné veteránů v trikotu Borussie. "Ozval se mi můj bývalý spoluhráč z Dortmundu Jörg Heinrich, že dal dohromady jedenáctku veteránů Borussie a že se mnou počítá. Už dokonce naplánoval a dojednal turné do Singapuru, kde máme sehrát šňůru zápasů. Samozřejmě jsem kývnul, protože se hrozně rád uvidím s kluky, s nimiž jsem v Dortmundu několik sezón kopal," doplnil na webu sport.cz ten, jenž v Monte Carlu hraje monackou podnikovou ligu za mužstvo hradní stráže prince Alberta a se svými monackými spoluhráči si chodí zahrát také do Nice.