Probuzeného Poznara už fotbal zase baví: I cizinci říkají, že je Zlín překvapil

Ostřílený Tomáš Poznar si v posledních dvou sezonách vyzkoušel, jak chutná chleba v Plzni a Baníku Ostrava a nyní o sobě opět dává vědět ve Zlíně, který ho pro velký fotbal vychoval.

Probuzeného Poznara už fotbal zase baví: I cizinci říkají, že je Zlín překvapil

V ofenzivní řadě se navíc 194 centimetrů vysoký dlouhán potkal znovu i s velkým kamarádem Lukášem Železníkem, se kterým si náramně rozumněl do té doby, než se jejich útok rozpadl kvůli přestupům do větších klubů. V začátcích však byli i konkurenti...

"Byli jsme tenkrát konkurenti. On přišel jako mladší k nám do dorostu o dva roky výš. Já tam byl kapitán. Přišel z vesnice, měl trochu jinou mluvu, tak jsme si z něho někdy dělali srandu. Tam jsme spolu začali soupeřit, ale už tehdy jsme měli v dorostu pěkné momenty. Pak v chlapech přišel trenér Páník a řekl, že budeme hrát spolu, a tam se zrodila ta naše zlínská dvojice," ozřejmil v intervew pro server ceskatelevize.cz čerstvě třicetiletý borec s krátkou minulostí ve Vítkovicích či Spartaku Trnava.

V nové ligové sezoně pod koučem Michalem Bílkem dal už tři branky, čímž překonal svou bilanci ze Štruncových sadů a vyrovnal statistická čísla z Baníku, ve kterém na to však potřeboval sedmadvacet startů. "Nedokázal jsem tam to, co umím, přenést na trávník tak, jak jsem si představoval, a to byl kámen úrazu. V takových týmech jako je Plzeň nemůžete dlouho hrát špatně. Kvalitu jsem tam ukázal jen v málo utkáních. Teď ve Zlíně zase zažívám dobrý pocit z fotbalu, zase se mi daří a fotbal mě baví," liboval si kolega Jiráčka, Beauguela, Jakubova a spol.

Když moravskou Letnou svého času opoutěl, ani zdaleka v ní nebylo tolik cizinců jako nyní a klub sázel zejména na odchovance. V minulém ročníku to však bylo ještě markantnější a jak říká sám Poznar, nynější stav už je pohodový. "Ti kluci říkají, že je Zlín překvapil. Není velký ani malý, je tu spousta přírody. Nedám na něj jako Zlíňák dopustit, i cizinci to tak berou. Souhlasí s tím, že je to krásné místo pro život. Můžete si tu sednout, dát něco k snědku, pokecat. S klukama z týmu tu trávíme čas. Je to moje oblíbené místo," uzavřel na webu ceskatelevize.cz Poznar, jehož zaměstnavatele čeká ve třetím kole domácího poháru regionální derby se Slavičínem.