Mourinho: Rashford je dítětem klubu. Nemůže jen tak zmizet, ani my ho přes palubu nehodíme

Mourinho: Rashford je dítětem klubu. Nemůže jen tak zmizet, ani my ho přes palubu nehodíme

Manchester United nezačal novou sezonu zrovna ideálně. Svěřenci José Mourinha se herně i výsledkově trápí. Zdá se, že tým plný hvězd nedokáže spolu fungovat a pod portugalským koučem se houpe židle. Stále více se spekuluje o jeho odvolání, přestože on sám si to nepřipouští. Před dalším duelem proti Watfordu si pokusil získat fanoušky na svou stranu.

Mourinho je znám svým sebevědomím a peprnými výroky. Často pálí cíleně i do vlastních řad a nic mu není cizí. Nyní však vsadil na oddanost fanoušků a hrál jim na city. Na tiskové konferenci se nechal slyšet, že nemá v úmyslu prodávat Marcuse Rashforda, ačkoliv se během léta objevilo několik zpráv, že by Old Trafford mohl opustit.

Dvacetiletý anglický útočník je odchovancem klubu, což je pro fanoušky hodně. Moc rádi vzpomínají na silnou generaci kolem Beckhama, která dokázala získávat tituly. Ty roky jsou však již nenávratně pryč a Rudí ďáblové se snaží opět dostat zpět na trůn. V dobách, kdy se moc odchovanců v klubech neprosazuje, je Rashford hvězdičkou, na kterou nesmí trenér fanouškům sáhnout.

A tenhle fakt Mourinho moc dobře registruje. V poslední době se objevovali v britských listech informace, že ho chce prodat a nechce mu proto už poskytnout dostatek prostoru na hřišti, aby ho o svých přednostech přesvědčil.

„Marcus dostává svůj prostor a nikdy nebyl důvod, proč bych ho měl od týmu odřezávat. Je to ještě kluk, ale talentovaný kluk. Bude z něj dobrý hráč. Média toho říkají hodně, ale nemáme v plánu ho prodávat. Je dítětem tohoto klubu. Nemůže jen tak zmizet, ani my ho přes palubu nehodíme. Chtěl jsem, aby tohle fanoušci Manchesteru United věděli,“ hlásil před dalším ligovým kolem Mourinho.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.