23 gólů za 70 minut? I to umí Zbrojovka. Novému kouči Šustrovi bylo nebohého soupeře líto

23 gólů za 70 minut? I to umí Zbrojovka. Novému kouči Šustrovi bylo nebohého soupeře líto
OBSAHUJE OHLASY

Zbrojovka Brno má před sebou osmé kolo druhé nejvyšší soutěže s Táborskem, které vyzve na svém stadionu v neděli od 14:30. Tento týden se na onen soutěžní návrat do akce naladili svěřenci trenéra Pavla Šustra demolicí Myslibořic, což je tým z Třebíčska, který hraje třetí třídu.

Exligové mužstvo sice hrálo proti outsiderovi jen sedmdesát minut, ovšem i tak mu nadělilo 23 branek, s tím, že Melichárek lovil míč ze sítě jen jednou po proměněné penaltě hostujícího Šoustala.

"Měli jsme nastavené určité cíle. Chtěli jsme rychle kombinovat a dostávat se kombinačně do šancí. To se nám poměrně dařilo, i když hráči měli ráno těžký trénink," uvedl po duelu nástupce Romana Pivarníka, jehož mužstvo se ve třetím kole MOL Cupu utká se Slovanem Liberec.

"Trošku mi bylo soupeře líto, ale museli čekat, že to bude těžší, než na co jsou zvyklí. Je dobře, že branky padaly, protože i proti takovému soupeři vám to ukáže, jak jste schopni zakončovat," pokračoval Šustr, jehož nejvíce potěšil trio Štepanovský, Zikl a Magera, které zařídilo 14 tref.

Trenér, který dosud remizoval na půdě vedoucího Ústí a zvítězil v poháru v Rosicích, má před sebou premiéru před domácím publikem. Věří, že proti čtrnáctému celku tabulky bude tříbodová...

"Změnili jsme tréninkový proces s tím, že většinu věcí řešíme herní formou. Věřím, že postupně dostáváme pod kůži herní projev, který bychom chtěli předvádět. Chtěli bychom hrát kombinační fotbal, vytvářet si šance, hrát agresivně a dostávat soupeře pod tlak. Jednoznačnou prioritou je pro mě náš projev. Snažíme se uvolnit brzdy, které nás brzdily. Hlavně to musíme odpracovat, protože laxnost nám nikdo neodpustí," uzavřel třiačtyřicetiletý stratég, jenž působí jakožto trenér ve strukturách Zbrojovky již jedenáctým rokem.

Kopeme za fotbal:

FC Zbrojovka Brno - TJ Myslibořice 23:1 (12:0)
Branky: Štepanovský 5, Zikl 5, Magera 4, Moučka 2, Krejčí, Růsek, Bariš, Vraštil, Bartolomeu, Sukup - Šoustal.

FC Zbrojovka Brno: Melichárek - Šural, Pavlík, Kryštůfek, Eismann - Jambor, Bariš, Krejčí, Růsek, Štepanovský - Magera. Do druhé půle nastoupili Mrázek, Sukup, Vraštil, Gomes, Lutonský, Moučka, Kříž, Sedlák, Bartolomeu a Zikl.

TJ Myslibořice: Ošmera - Matoušek, Mencák, Macháček, Vejvoda, Kunčík, Horák, Šoustal, Ludvík, Míča, Svoboda, Fňukal, Lorenc, Mezlík, Čapoun, Palát.