Trpišovský před cestou na Slovácko: Při naší kvalitě je pravděpodobné, že nějaký gól vždy dáme

OBSAHUJE VIDEO

Pražská Slavia před reprezentační přestávkou přejela mistrovskou Plzeň rozdílem třídy. I díky tomu vede po sedmém kole české nejvyšší soutěže tabulku. Svou pozici bude chtít rozhodně udržet, proto potřebuje v neděli uspět i na půdě Slovácka, což ale nebude nic jednoduchého, neboť moravský klub umí nečekaně vystrčit růžky ve chvíli, kdy to nikdo nečeká.

Trpišovský před cestou na Slovácko: Při naší kvalitě je pravděpodobné, že nějaký gól vždy dáme

 Kouč Jindřich Trpišovský má jasnou představu a své svěřence burcuje k plnému bodovému zisku. „Očekávám, že to bude zápas, o kterém hodně napoví první gól. Po reprezentační přestávce jsou na tom týmy rozdílně. Bylo nás hodně pryč, zůstalo nás tu jen sedm. Po pauze je to vždy jiná soutěž, je třeba se dostat do tempa,“ poukazuje trenér Slavie na zrádnost prvních utkání po pauze, kterou si vyžádaly reprezentační povinnosti.

„Chceme navázat na výkony před pauzou, ať už výsledkově, tak herně. Chceme navázat na dobrou defenzivu a nezlobili bychom se, kdyby nám zůstala dobrá produktivita z posledních zápasů. Zdobilo nás to, že jsme pracovali dobře dozadu. Nedostali jsme proti Plzni gól. Domácí tým hraje trochu více dopředu, než když přijede sem. Máme víc prostoru na útočení a je to více otevřené,“ počítá trenér pražského celku, že nějaká vrátka zůstanou během devadesáti minut pootevřená.

Řada hráčů se vrátila z reprezentačního srazu, kde náš národní tým příliš díru do světa neudělal. Nejprve padl s Ukrajinou, poté jej zostudilo Rusko. I tak ale Trpišovský věří, se to nepromítne ve výkonech jeho týmu. „Všechny úspěšné venkovní zápasy byly tím, že jsme hráli dobře dozadu do defenzivy. Z toho pak vycházela ofenzivní část. Z našeho stylu hry a při naší kvalitě je pravděpodobné, že nějaký gól vždy dáme. Proto je důležité neinkasovat,“ poukazuje na jasný cíl před důležitým zápasem se Slováckem na klubovém webu Slavie.