Rudí ďáblové se zaměřují na nového střelce. Drahé by to být nemuselo, pokud bude hráč chtít

Manchester United by se rád vrátil po letech půstu opět na anglický trůn. Éra Sira Alexe Fergusona je již dávno pryč a jeho nástupci se marně snaží získat přivést titul na Old Trafford. V této disciplíně by rád uspěl i José Mourinho, ale zatím se zdá, že se mu to nedaří. Rudí ďáblové novou sezónu nezačali dobře a on sám má nůž na krku a hovoří se o jeho odvolání.

Rudí ďáblové se zaměřují na nového střelce. Drahé by to být nemuselo, pokud bude hráč chtít

Černé myšlenky si však tento zkušený portugalský stratég nepřipouští. Dokud odvolán nebude, bude hýřit optimismem. Problémem je kádr plný hvězd, které si však na hrací ploše nerozumí, a tak Mourinho hledá nové možnosti a zvažuje nákup nových tváří. Jednou z nich by mohl být argentinský útočník Mauro Icardi, který v Interu Milán nosí kapitánskou pásku.

Icardi patří na hráčském trhu mezi velmi žádané artikly a prakticky každé léto se spekuluje o tom, kam by mohl zamířit. Zájem měl dlouhodobě londýnský Arsenal, ale také třeba Real Madrid nebo Liverpool se k němu hlásili. Inter ho však nikdy pouštět nechtěl a také v budoucnu to nemá v plánu, pokud by nepřišla opravdu lukrativní nabídka.

V tuto chvíli probíhají jednání mezi italským klubem a Icardim o nové smlouvě, která by mu zajistila lepší platové ohodnocení a zároveň zvýšila jeho výstupní klauzuli, jenž nyní čítá 110 milionů eur. Pokud by se Icardi rozhodl odmítnout, Mourinho by počkal do léta, kdy by útočníka poté snadněji získal do svých plánů. Střelce jeho typu potřebuje a jeho efektivita je obdivuhodná. V minulé sezóně zaznamenal 29 branek ve 34 zápasech.