Balotelli: Proč jsem se nevrátil do Serie A? Přečtěte si tolik nenávistných vzkazů a běžte tam

Balotelli: Proč jsem se nevrátil do Serie A? Přečtěte si tolik nenávistných vzkazů a běžte tam

Italský útočník Mario Balotelli je znám nejen svou kvalitou na hrací ploše, ale také častým neovládáním svých emocí. Jeho excesy jsou známé po celém světě a miliony fanoušků se jimi baví. To se však nedá moc říct o hrdých příznivcích z Apeninského poloostrova, pro které je obávaný kanonýr spíše ostudou. Právě proto také Balotelli v léta údajně nezamířil zpět do Serie A.

Před několika lety byl považován za jednoho z nejlepších útočníků světa a svět mu také ležel u nohou. V Manchesteru City si užil svá nejlepší léta a nikoho ani moc nepobuřovalo, jak kolem sebe neustále kopal jako malé dítě. Jeho prohřešky se kupily, ale v očích veřejnosti mnohdy přehlížely. Poté přišel herní útlum, doba temna pro něj i pro pochopení jeho samotného a Balotelli byl pranýřován ze všech stran.

Návrat do Itálie nevyšle podle představ, v Liverpoolu to byl jeden velký zmar.  Štěstí a restart kariéry nalezl až ve Francii, kde oblékl barvy Nice. V té době ho nechtěla ani italské reprezentace, ale oni mu věřili. A Balotelli opět prokázal, že stále do starého železa nepatří. V létě se navíc začalo hovořit o tom, že by se mohl vrátit do Serie A. Zájemců bylo několik, ale nakonec se tak nestalo.

„Nebylo to těžké rozhodování. Nabídky od klubů byly zajímavé a já si jich moc vážím. Po přečtení komentářů na sociálních sítích jsem ale pochopil, že mě tam tolik lidí nenávidí. Když si přečtete tolik negativního, tak tam prostě jít nemůžete. Hráč potřebuje podporu z hlediště, musí vědět, že má vaší důvěru. Když to tak není, upadá i jeho forma. Tohle byl skutečný důvod, proč jsem se do Itálie nevrátil,“ připustil Balotelli pro francouzská média.